Miejsce mocy

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Te tajemnicze miejsce to otwarta przestrzeń w głębi lasu, na której widnieje starożytny kamienny krąg z potężnym głazem na środku. Kamienie są ułożone w symetryczny sposób, sugerując, że są dziełem ludzi zamieszkujących te tereny w pradawnych czasach, być może Prasłowian. Rok później, czyli w 1994 roku, znany radiesteta i geomanta, Pan Leszek Matela z Białegostoku, przybył na to miejsce. Po przeprowadzeniu badań stwierdził, że poziom promieniowania magnetycznego jest tu wyjątkowo podwyższony i uznał je za Miejsce Mocy.

Innym badaczem bioenergoterapeutyki i radiestetyki był Pan Andrzej Ciupek, również dokładnie zbadał to miejsce, a jego wnioski sugerują, że ma ono silniejszą wibrację niż chociażby Jasna Góra. Radiesteci jednogłośnie potwierdzają, że to obszar o niezwykle korzystnym i pozytywnym promieniowaniu.

Co to oznacza? Otóż w takich miejscach odprężamy się szybciej, łatwiej regenerujemy nasze siły witalne i możemy wzmocnić naszą intuicję. Warto dodać, że Miejsce Mocy przeszło badania ekipy z Pomorskiego Centrum Badań NOL i Megalitów, której przewodziła Pani Zofia Piepiórka, znawczyni megalitycznych konstrukcji w Polsce. Jej wnioski również potwierdzają, że to miejsce emanuje niezwykle korzystną energią dla ludzkiego organizmu, a kamienny krąg jedynie wzmacnia tę energię.

Kamień centralny znajduje się dokładnie na przecięciu wielu pasm energetycznych ziemi, a otaczające go kamienie tylko potęgują jego działanie. Ten kamień wydziela pulsacyjną energię o częstotliwości zbliżonej do rytmu ludzkiego serca. Pani Piepiórka zauważyła również, że za pomocą prostego urządzenia, takiego jak odtwarzacz MP3 z radiem i wzmacniaczem, można nagrać specyficzne fale radiowe wewnątrz kręgu. Po ich dokładnym przesłuchaniu można usłyszeć, że krąg „śpiewa” melodyjnie, choć pewnie tylko sobie znaną pieśń.

Miejsce mocy

Zobacz również: Hipnoza regresyjna

Miejsce mocy
Drzewa w magicznym kręgu w Puszczy Białowieskiej

Turyści odwiedzający to miejsce mają bardzo przeróżne doświadczenia. Są tacy którzy nie odczuwają zupełnie nic, inni popadają w stan lekkiego oszołomienia. Jest też pewna część turystów, którzy doświadczyli jakiegoś rodzaju ekstazy. Wielu osobom ustępują tutaj różnego rodzaju bóle. Są również tacy którzy mają opór przed wejściem do kręgu, mówią, że coś ich odpycha z tego miejsca.

Miejsce mocy

Historia miejsca mocy

To miejsce prawdopodobnie pełniło funkcję świętego obszaru dla pradawnych Słowian lub mogło być miejscem kultu ludów pogańskich. Możliwe, że właśnie tutaj odbywały się dawne rytuały i obrzędy religijne. Jest powszechnie wiadome, że w miejscach uświęconych przez ludzi, poprzez ich głębokie doświadczenia, modlitwy, uczucia i wiarę, pozostaje subtelna energia.

W miejscach takich jak Puszcza Białowieska, ta energia nie została jeszcze rozproszona przez współczesną technologię. Kiedy odwiedzamy to miejsce, warto oddać mu cześć w ciszy, skoncentrować się na odczuwaniu otoczenia i zaniechać wewnętrznego dialogu. Być może, w takim stanie umysłu, będziemy mieli okazję doświadczyć spotkania z istotami z dawnych czasów, istotami, dla których to miejsce nadal ma wyjątkowe znaczenie duchowe.

Puszcza Białowieska
Kamień w centrum magicznego kręgu

Zobacz równie:

  1. Magia Puszczy Białowieskiej
  2. Niezwykłe miejsce WESOŁY CMENTARZ
  3. Kościół świętego Benedykta i legenda Czarnej Księżniczki
  4. Podniebny pochówek w Tybecie
  5. Tajemniczy Trójkąt Bermudzki
  6. Babia Góra nazywa się również Górą Diabła
  7. Koralowy Zamek – jeden z najdziwniejszych zabytków USA
  8. Krynoczka. Święte miejsce Puszczy Białowieskiej
  9. Noc Walpurgi – Sabat czarownic