Z mojego doświadczenia wynika, iż ogromną siłą i pomocą w odprawianiu wszelkiego typu rytuałów są duchy żywiołów. Postanowiłam przedstawić Wam te wspaniałe istoty oraz przekazać wam wiedzę, która pomoże wam je opanować. Żywioły stanowią skład całego otaczającego nas świata, to siły tkwiące w każdym z nas, twórcze energie niezbędne do życia. To dzięki nim w naturze panuje równowaga i harmonia.

Żywioły i realizacja celów

Pamiętać należy, że jeśli człowiek nie ma opanowanych żywiołów na którymś poziomie, może mieć kłopoty, aby zrealizować cele, które sobie wyznaczył. Cały proces rozpoczyna się od żywiołu powietrza, który symbolizuje pomysł, ideę. Później przechodzimy do żywiołu ognia, jest to iskra zapalająca potrzebę realizacji idei, zapalnik, aby ruszyć. Następnie woda, czyli czyny, które pomogą zrealizować pomysł. Na końcu ziemia, efekt końcowy, realizacja wyznaczonego celu. Bardzo często zdarza się, że ludzie mają opanowany tylko żywioł powietrza, brakuje im pozostałych żywiołów, więc mają super pomysły, ale cały proces kreacji zaczyna się i kończy w umyśle. W innych przypadkach zdarza się, że mają opanowany żywioł powietrza i ognia, ale brakuje im panowania nad pozostałymi żywiołami. Mamy wtedy do czynienia z sytuacją, kiedy, mamy wspaniały pomysł, czujemy w nas żywioł ognia, który popędza w stronę realizacji celu, ale… nic nie robimy. Brakuje jakichkolwiek czynów, aby zrealizować pragnienie. Znajomość i opanowanie czterech żywiołów, może w takich przypadkach przynieść niesamowite efekty.

Żywioł Powietrza – Duch Wiatru – Sylf – Żywiołak – idea, pomysł

Opanowanie tego żywiołu sprawia, iż nie brakuje nam pomysłów, obdarza on nas poczuciem wolności. Sprawia, że z łatwością odnajdujemy cele w naszym życiu oraz rozwiązania dla naszych problemów. Brak opanowania tego żywiołu może skutkować bezradnością, uczuciem osamotnienia, a także brakiem kreatywności. Powietrze jest potężną siłą, ponieważ tak samo jak huragany czy wichury potrafi odmienić oblicze świata. Żywioł Powietrza symbolizuje kolor biały, żółty, jasny niebieski. Kierunek to wschód. Atrybuty to piórko, dym, kadzidło, szałwia, piołun. Narzędzie magiczne to różdżka, znaki zodiaku przyporządkowane temu żywiołowi to Bliźnięta, Waga, Wodnik. Kwadra księżyca-przybywanie. W tarocie Żywioł Powietrza reprezentują miecze.

 Święto, kiedy czcimy ten żywioł to równonoc wiosenna.

Żywioł Ognia – Duch Ognia – Salamandra – Żywiołak – wzmocnienie myśli

Ten żywioł obdarza energią i optymizmem.  Jest to iskra lub zapalnik do działania. Obdarza nas radością i optymizmem. Brak opanowania tego żywiołu może skutkować smutkiem, apatią i brakiem chęci do życia. Żywioł Ognia to potężny duch, jego najlepsze zastosowanie to ochrona i oczyszczenie. Symbolizuje go kolor czerwony lub pomarańczowy. Kierunek to południe. Atrybuty to ogień, płatki róż, papryka, lawenda. Narzędzie magiczne to nóż, znaki zodiaku przyporządkowane to Baran, Lew, Strzelec. Kwadra księżyca- pełnia. W tarocie Żywioł Ognia reprezentują Buławy.

Święto, kiedy czcimy ten Żywioł to przesilenie letnie.

Żywioł Wody – Duch Wody – Undyna – Żywiołak – ruch

Żywioł Wody obdarza intuicją, głębokimi uczuciami, akceptacją zmian oraz harmonią. Brak opanowania tego Żywiołu może spowodować pustkę lub przesadność emocjonalną, bierność oraz lenistwo. Ten Żywioł symbolizuje i kontroluje moce oczyszczenia i leczenia. Symbolizuje go kolor głębokiego błękitu, morska zieleń, turkus. Kierunek świata to zachód. Atrybuty to woda, muszle, perły, sól morska, srebro, sosna. Narzędzie magiczne to naczynie, znaki zodiaku podporządkowane to Rak, Ryby, Skorpion. Kwadra księżyca – ubywanie. W tarocie Żywioł Wody reprezentują Kielichy.

Święto, kiedy czcimy ten Żywioł to równonoc jesienna. 

Żywioł Ziemi – Duch Ziemi – Gnom- Żywiołak – zwieńczenie – rezultat

Żywioł Ziemi obdarza stabilnością, spokojem, siłą, bezpieczeństwem fizycznym oraz materialnym. Brak opanowania tego Żywiołu może skutkować nieumiejętnością gospodarowania dobrami materialnymi, a co za tym idzie strachem egzystencjonalnym. Skutkiem może być również nadmierny materializm i konserwatyzm. Poprzez Moc Ziemi dochodzi do urzeczywistnienia, rzeczy stają się realne. Manifestuje się poprzez leczenie, wytrwałość i regenerację. Jego kolorem jest zielony, brązowy oraz czarny. Kierunek świata to północ. Atrybuty to ziemia, kamienie, żołędzie, ryż, korzeń, sól kamienna, popiół. Narzędzie magiczne to pentakl. Znaki zodiaku to Byk, Panna, Koziorożec. Kwadra księżyca – nów. W tarocie Żywioł Ziemi reprezentują Denary, Monety.

Święto, kiedy czcimy ten Żywioł to przesilenie zimowe.

Spotkanie z żywiołami – rytuał

Aby rozpocząć kontakt z Duchami Żywiołów należy utworzyć magiczny krąg. Na ołtarzu postawić po jednym atrybucie dla każdego Żywiołu w kierunku świata jaki jest im przypisany. Po wejściu w stan medytacji zaprosić po kolei każdego ducha do magicznego kręgu. Jeśli wzywamy ducha Wody należy wizualizować wszystko co jest z nim związane, rzeki, oceany, wodospady, rosę, łzy, deszcz, wody płodowe w łonie kobiety. Kiedy wzywamy Salamandrę, wizualizujemy ognisko, lawę, pożar, iskrę w kominku. Czujemy ciepło lub żar płynące od ognia. Duch Wiatru przybywa, gdy wizualizujemy huragan, lekki wiatr, trąbę powietrzną, odczuwać przy tym możemy lekki powiew wiatru na naszej twarzy. Gnom pojawia się, kiedy wizualizujemy ziemię, skały, góry i kamienie.

Za każdym razem, gdy pojawiać się będą poszczególne duchy należy spróbować z nimi porozmawiać, zapytać, czy możemy liczyć w razie potrzeby na ich pomoc, czy będą nas chronić w trakcie rytuałów, czy zawsze przybędą, gdy będziemy je wzywać. Należy również dowiedzieć się co w zamian możemy każdemu z nich podarować. Trzeba traktować je z należytym szacunkiem i uwagą. Ja w darze za pomoc oraz wsparcie jakie od nich dostaję raz w tygodniu wykonuję taniec rytualny, wiem, że od tysięcy lat go uwielbiają. Bariera ochronna, którą dają cztery Żywioły jest nie do przebicia, to wspaniałe istoty z którymi możemy wejść w układ zapewniając sobie w ten sposób niebywałą pomoc. Jeśli wiedźmę lub maga połączy miłość i zrozumienie z tymi duchami stają się potężni jak nigdy dotąd.