Jabłoń - Horoskop Celtycki

24.12 – 01.01

25.06 – 04.07

W kulturze Celtów Jabłoń miała wyróżniające się miejsce. Jej kwitnienie zwiastowało wiosnę, rodzenie się nowego życia. Jabłoń – Drzewo życia, występuje w wielu celtyckich legendach. To właśnie do Krainy Jabłoni – wiecznej szczęśliwości, wędrowali po śmierci bohaterowie tych legend.

Ludzi urodzonych pod znakiem Jabłoni cechuje spokój i łagodność, są obdarzeni darem zgody. Wyróżniają się zazwyczaj zgrabną sylwetką, mają dużo wdzięku i cieszą się sympatią otoczenia. Jabłoń nasuwa myśli o miłości, nawet, jeśli sama o niej nie myśli, co jednakże zdarza się rzadko, bowiem Jabłoń to zazwyczaj osoba sentymentalna i uczuciowa. Miłość widzi ona nie tylko w jej aspekcie – jakby rzec – teoretycznym, ale także praktycznym, często więc decyduje się na małżeństwo nie darząc partnera wielkim uczuciem, co jednak nie oznacza całkowitej rezygnacji z miłości. Jeśli już spotka partnera, który odpowiada jej pod każdym względem, to ich związek będzie wspaniały. Jabłoń do późnej starości będzie w miłości (wolnej, małżeńskiej i pozamałżeńskiej) bezinteresowna i wierna, często nawet łatwowierna, gotowa do wielu kompromisów i podzielenia się przysłowiowym ostatnim kęsem chleba.

Kobiety – Jabłonie są urodzonymi domatorkami i znakomitymi gospodyniami. Cenią wygodę, starannie unikają wszystkiego, co mogłoby zburzyć ich stan ducha i dobrze ułożone życie. Z drugiej strony – jako osoby sentymentalne i marzycielskie, chętnie budują zamki na lodzie, unikając równocześnie wszelkich działań, które mogłyby zburzyć ich dotychczasowy, wygodny i ustabilizowany tryb życia. Raczej więc nie ulegną obietnicom płomiennej miłości i rozkoszy życia za cenę odrzucenia wygodnej egzystencji.

Człowiek – Jabłoń to osoba Są dna wiedzy, lubiąca się uczyć, czytająca wszystko, co dotyczy interesującej ją dziedziny. Posiadane przez nią wiadomości często zaskakują otoczenie, ale nie stara się nikogo tym zadziwić ani przekonywać. Lektury stara się dobierać tak, aby zaspokajać przede wszystkim własną dociekliwość, a nie w celu imponowania innym. Teorie naukowe interesującą w takim samym stopniu jak piękne ubranie, dobra kuchnia – co może prowadzić nieraz do wniosku, że uciechy ziemskie stawia wyżej niż świat ducha. Jest to sąd o tyle mylny, iż Jabłoń cechują skłonności filozoficzne, refleksyjność, a nawet skłonność do medytacji.

W sferze emocjonalnej człowiek – Jabłoń lubi różnorodność. Monotonia w szczęściu bez skazy nudzi go. Stąd zdarza się, że lubi w swoim życiu to i owo skomplikować, bez jakiejś widocznej czy uzasadnionej przyczyny. Stąd więc, chociaż nic nie powinno wskazywać, że Jabłoń mogłaby być osobą lekkomyślną, często zaciąga długi i jeszcze częściej o nich zapomina.

Cechy szczególne urodzonych pod znakiem Jabłoni: emocjonalność, serdeczność, inteligencja, skłonność do rozmyślań, logika, analityczny umysł.

Urodzeni pod znakiem Jabłoni:

  • Henryk VIII Tudor (1491-1547)
  • Peter Paul Rubens (LS77-1640)
  • Jean Jacques Rousseau (1712-1778)
  • George Sand (1804-1876)
  • Martin Andersen Nexo (1869-1954).

.

Żródło:

Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktry ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa