Każda szanująca się wiedźma jak również mag, posiada w swoim magicznym kufrze wśród swoich akcesoriów różnego rodzaju kadzidła pomagające jej w oczyszczaniu swojego miejsca pracy oraz własnej przestrzeni. Czasami proszona jest o pomoc przez innych ludzi do przegonienia tak zwanej złej energii. Między innymi do usunięcia zanieczyszczeń energetycznych, najlepsza będzie właśnie biała szałwia. Białą szałwię stosuje się do białej magii. Jest rośliną niezwykłą, od najdawniejszych czasów przypisywano jej właściwości oczyszczające i odstraszające złe moce. Zapoczątkowali to rdzenni Amerykanie (Indianie) którzy używali jej w swoich ceremoniach i rytuałach, uważali ją wręcz za roślinę świętą. Jej naturalne występowanie to rejon południowo wschodniej części Stanów Zjednoczonych – a konkretnie kalifornijskie wybrzeże Pacyfiku. Oczywiście posiada ona właściwości zdrowotne, dlatego można ją stosować również w uzdrawianiu. Od najdawniejszych czasów Indianie wykorzystywali ją w leczeniu oczu (nasiona), stosowali na kaszel, dodawali do kąpieli leczniczych oraz stosowali wywar jako środek na wrzody. Znane są jej właściwości bakteriobójcze i kojące.

Negatywna energia a biała szałwia

Biała szałwia jest niezastąpiona w walce z negatywną energią, która może pojawić się w naszym otoczeniu w każdej chwili. Zwykła kłótnia, złe myśli, gniew powodują, że zaczyna się wokół nas gromadzić. Wystarczą czasami odwiedziny gościa, który może nieświadomie przynieść ze sobą złą energię. Mogą to być również byty które jako nieproszeni goście zajmują nasze domostwa.  Skąd możecie poznać, że wokół was zgromadziła się zła energia? Można zaobserwować takie symptomy jak np.  złe samopoczucie, nadmierna drażliwość, gniew, niemoc, rozdrażnienie, złość, która nas „nachodzi” nie wiadomo skąd. W przypadku nieoproszonych bytów może to być uczucie czyjejś obecności, irracjonalny lęk lub dziwne odgłosy w domu które nie dają nam spokoju i wzbudzają w nas niepokój.

W przypadku podejrzeń, że zła energia skumulowała się wokół nas, warto sięgnąć po białą szałwię jako wspaniały środek odpędzający złe moce i niwelujący negatywną energię. Od dawien dawna służyła ona człowiekowi jako doskonałe narzędzie do tego typu zajęcia.

Rytuał oczyszczania przestrzeni białą szałwią

Białą szałwię należy podpalić i gdy zacznie się tlić rozpoczynamy oczyszczanie np. domu. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza w tym wszystkim jest intencja oraz nasza wewnętrzna siła i pewność z jaką robimy nasz rytuał. Dymem okadzamy przede wszystkim kąty, gdyż jak mówią słowa piosenki „W moim magicznym domu” – licho zawsze śpi w kącie… Po okadzeniu kątów w całym domu oczyszczamy wszystkie pomieszczenia, pamiętając, aby robić to przy zamkniętych drzwiach i oknach. Jeśli dym białej szałwii przybierze kolor ciemnoszary lub czarny, oznacza to, że mamy do czynienia z negatywną energią. Takie miejsce okadzamy do momentu aż barwa dymu zmieni swój kolor na biały lub bladoniebieski. Jeśli tak się zdarzy to możemy mieć pewność, że miejsce jest wyczyszczone. Jeśli w trakcie oczyszczania domu biała szałwia wam zgaśnie to odpalamy ją po prostu jeszcze raz. Zdarza się to dość często, zwłaszcza jeśli trzymamy w ręce mały listek. Jak już obejdziemy cały dom i szałwię nie wykorzystamy do końca, możemy ją przygasić i użyć powtórnie następnym razem. Po zakończeniu naszej pracy, jeśli przeszkadza nam utrzymujący się zapach, możemy przewietrzyć pomieszczenia. W ten sam sposób możemy oczyścić siebie lub naszych bliskich, od głowy do stóp okadzamy całe ciało rozpoczynając od głowy, kończąc na stopach. W trakcie oczyszczania ludzi dobrze jest również wziąć parę wdechów dymu z białej szałwii.

Ważna rada

Pamiętajcie moi drodzy, aby przed przystąpieniem do rytuału oczyszczania w celu pozbycia się nieproszonego gościa z domu, pamiętać, aby sprawdzić z jakiego rodzaju bytem macie do czynienia. Może bowiem okazać się zbyt silny na delikatną białą szałwię, w takim przypadku tylko możemy go rozzłościć i spowodować jeszcze większe kłopoty. W przypadku „nawiedzonych domów” czy sytuacji kiedy mamy świadomość że mamy do czynienia z „czymś więcej” niż tylko negatywna energia, warto zasięgnąć pomocy specjalisty w tej dziedzinie np. egzorcysty świeckiego. Istnieje możliwość oczyszczenia przestrzeni z wykorzystaniem metody CMF                                                                                            

Warto na co dzień palić świece, które również działają oczyszczająco, w następnym artykule napiszę wam jakich świec do czego używamy w rytuałach i magii. Można również profilaktycznie palić białą szałwię, jej aromat jest przyjemny i kojący, więc może dodatkowo wpłynąć na nasze lepsze samopoczucie.

Czarownica Ksena

Inni czytali również:

  1. SODA – tania i skuteczna pomoc w zdrowiu, urodzie i domu
  2. Liść laurowy niezwykła roślina
  3. Zioła i ich zastosowanie
  4. Mniszek lekarski (pospolity)
  5. Zakwaszenie organizmu drogą do utraty zdrowia
  6. Zdrowie z kokosa