Księżyc wraz z jego fazami, energią i symboliką, podobnie jak w dawnych czasach, silnie oddziałuje na wszystkie rytuały współczesnej sztuki uprawiania czarów. Te niezwykłe ciało niebieskie jest również związane z tajemnicą mroku oraz porami przypływu i odpływu mórz i oceanów. Społeczność magiczna przyjmuje także, że wywołuje fluktuacje energii mentalnych w każdym z nas. Na tej podstawie możemy założyć, że księżyc ma zasadniczy wpływ na powodzenie naszych zaklęć i magii, jaką odprawiamy. W miesiącu księżycowym można wyróżnić dwa cykle, po trzy fazy każdy. Dwa cykle księżycowe to przybywanie i ubywanie. Są to najważniejsze cykle na podstawowym poziomie magicznego wtajemniczenia.

Przybywający księżyc na magię

Kiedy księżyca przybywa, rzuca się zaklęcia mające na celu przyciąganie, pomnażanie, powiększanie – różnych rzeczy lub cech. Jest to tak zwana magia pozytywna. Jest to także pora na sianie roślin, z których potrzebne nam będą liście lub kwiaty do odprawiania magii. Księżyc przybywa od nowiu do pełni i ma on wówczas kształt litery D. Pamiętajmy, że w tej fazie księżyca odprawia się zaklęcia mające na celu wzrost, ochronę, zdobywanie.

Zobacz też inne porady: Magia – tworzenie magicznego kręgu

Ubywający księżyc

Kiedy księżyca ubywa praktykuje się tak zwaną magię negatywną, której celem jest pozbywanie, usuwanie, zmniejszanie, odsuwanie. Można w tym czasie pozbyć się kłopotów, klątw, złych mocy, chorób, nałogów lub złych emocji. W magii ubywanie księżyca wykorzystuje się również jako sprzyjający czas do oczyszczania. Księżyc ubywa od pełni do nowiu ma on wówczas kształt litery C.

Pełnia księżyca a magia

W połowie cyklu pełnia rozpoczyna fazę ubywania księżyca, jednak jednocześnie jest kulminacyjna i posiada ogromną moc. W czasie tej fazy najlepiej odprawiać zaklęcia zapewniające ochronę i dywinację oraz rytuały wzmacniające zdolności umysłowe. Energia księżyca podczas pełni wzmacnia psychiczne siły czarownicy.

Nów

Kiedy księżyc jest w nowiu, nie widać go na niebie. Nowiu używa się w zaklęciach zapewniających rozwój duchowy, leczenie i błogosławieństwo dla nowych przedsięwzięć. Jest to również dobra pora na przygotowanie lub oczyszczenie rytualnych narzędzi. W ostatnim dniu miesiąca księżycowego, księżyc znika z nieba, przypomina, zatem nów. W tym dniu nie odprawiamy magii, jest to okres odpoczynku i regeneracji sił.

Każdy, kto będzie chciał, aby jego magia działała, musi zapamiętać tę podstawową zasadę współzależności magii z księżycem. Gdy określone zaklęcie zostało rzucone w nieodpowiedniej fazie księżyca można otrzymać odwrotny rezultat, np. jeśli w trakcie ubywającego księżyca będziecie chcieli pomnożyć majątek, będzie wielce prawdopodobne, że jakąś część z niego stracicie.

Życzę Wam powodzenia we wszystkich rytuałach białej magii.

Inni czytali również:

  1. Świadomość – średnia jaźń
  2. Potęga podświadomości – niższa jaźń
  3. Nadświadomość – czym jest, jak działa i jak do niej dotrzeć?
  4. Hipnoza regresyjna metodą CMF
  5. Magia – tworzenie magicznego kręgu