Czym są kody podświadomości?

Podświadomość jest tą częścią psychiki każdego człowieka, gdzie znajdują się treści, których nie uświadamiamy sobie świadomie. Siła podświadomości polega na tym, że zapisywane są tam wszystkie wspomnienia, schematy działania oraz przekazy, które docierają do nas podprogowo. Kody podświadomości są zapisami programującymi twoją podświadomość. Rzeczy, które przychodzą ci łatwo w życiu mają pozytywne kody wspierające, a rzeczy z którymi masz trudność są niestety negatywnie zaprogramowane.

Jak działa podświadomość?

Kody podświadomości rządzą naszym sposobem myślenia, więc warto poznać je i przekierować na takie, które będą nam służyć jak najlepiej. Zrobić porządki w swojej podświadomości można podczas sesji hipnozy i regresingu, w trakcie których dotrzesz do podświadomości i uwolnisz zbędne czy szkodliwe schematy działania. Dzięki tym procesom będzie dla Ciebie dostępna pełna potęga podświadomości.

Jak dotrzeć i oczyścić podświadomość?

Aby zapanować nad swoją podświadomością należy najpierw dotrzeć do niej i oczyścić obecne kody podświadomości, które nam nie służą. Poza sesjami hipnozy, pomocne będzie utrzymywanie kontaktu z własną podświadomością poprzez medytacje, zapisywanie snów czy powtarzanie afirmacji utrwalających pozytywne kody.

Czy samodzielna praca z podświadomością jest bezpieczna?

Samodzielna praca z podświadomością z reguły jest bezpieczna. Natomiast przy pierwszym kontakcie zaleca się pracę np. z hipnoterapeutą, który poprowadzi nas przez ten proces i będzie czuwał nad tym, by dotarcie do źródła naszych problemów nie było dla nas niebezpieczne emocjonalnie.

Zobacz również czym jest i jak działa hipnoza regresyjna metodą CMF

Co mogę osiągnąć pracując w podświadomości?

Poprzez aktywne traumy w podświadomości tworzymy nieudane związki, jesteśmy nieszczęśliwi, nie mamy dostępu do sprawczości w naszym życiu. To właśnie poprzez pracę z podświadomością możemy pościągać wszystkie blokady, które nie dopuszczają nas do szczęśliwego życia. Tylko dostęp do niej daje nam możliwość do zmian na głębszym poziomie. Jest to jedno z najlepszych narzędzi, które pozwala nam zmienić nasze życie na lepsze.

Czy mogę wpływać na podświadomość drugiego człowieka?

Siła podświadomości pozwala nam także wpływać na podświadomość innych. W tym celu warto nawiązać z nimi dobrą relację, naśladować ich język ciała, patrzeć się prosto w oczy, niby przypadkiem można zaszczepić ziarenko wybranego tematu w umyśle drugiej osoby. Kiedy druga osoba jest czymś zajęta, umysł tej osoby wyłapie nasz przekaz automatycznie.

Polecane lektury poruszające temat podświadomości

Książki, które warto przeczytać to:

  • „Potęga podświadomości” – J. Murphy,
  • „Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości” – J. Murphy,
  • „Jak zerwać z nałogiem bycia sobą” – J. Dispenza,
  • „Kody podświadomości” – B. Pawlikowskiej