Na pewno wielu z was spotkało się ze stwierdzeniem, iż „ktoś rzucił na kogoś urok” …

Złorzeczył, zazdrościł, rzucił przekleństwo lub po prostu źle życzył. Od dawien dawna ludzie zabezpieczali się przez tzw. „złym okiem” między innymi czerwoną nitką wiązaną na lewym nadgarstku.

Moda?

Ostatnimi czasy można zauważyć, że wiele gwiazd ze świata muzyki, mody, filmu nosi czerwone nitki. Celebryci dumnie noszą talizmany które mają ich chronić, ale również zaakcentować, że przynależą do mistycznej szkoły judaizmu?  Z entuzjazmem o kabale wyrażają się: Barbra Streisand, Gwyneth Paltrow, Britney Spears, Demi Moore, Christina Aguilera, Naomi Campbell czy Winona Ryder. Najbardziej znaną światową gwiazdą „kabalistką” jest Madonna, która również mocno wspiera finansowe zaplecze Kabały w USA. Na polskim rynku gwiazdami z czerwonymi nitkami są min. Kayah, Dorota Deląg, Edyta Herbuś, Katarzyna Figura czy Otylia Jędrzejczak. Warto nadmienić, że Kayah w licznych wywiadach podkreślała, że Kabała pomogła jej uporać się z podejrzeniem groźnej choroby, gdzie zrozumiała co dzieje się w jej życiu na poziomie duchowym w przełożeniu na zdrowie.

U źródła czerwonej nitki

Metoda ta znana jest od wieków, a swoje źródło ma w grobie Racheli w Betlejem, gdzie czerwoną nitką owijało się wkoło jej grobu. Następnie nić pocięta na kawałki i przewiązana na dłoni, miała chronić przed złem mocą pramatki Racheli. Do dziś uważa się, że czerwona nitka symbolizuje miłość matczyną która przede wszystkim ma chronić swoje dzieci, czyli nas wszystkich.

Więcej o zabezpieczeniach dowiesz się na warsztatach rozwoju duchowego, które prowadzę.

Złe oko

W Polsce nowo narodzonym dzieciom zielarki i znachorki wiązały nitki, aby chronić je przez tzw. „złym okiem” Do dziś matki zakładają dzieciom czerwone korale, pompony czy inne czerwone przedmioty które mają mieć działanie ochronne. Często na wsiach można było usłyszeć od gospodarzy, że jak „złym okiem” popatrzył ktoś na zwierzęta (szczególnie nowo narodzone) to w niedługim czasie ono zdychało. Złe oko to skumulowana zła energia zazdrości, zawiści i wszystkiego co powoduje, że można wyrządzić komuś krzywdę. Można samemu posiadać „złe oko” nawet o tym nie wiedząc…Skumulowanie frustracji, złości, zazdrości może spowodować, że zaczniemy wysyłać negatywną energię w świat.

Kolor czerwony w energii

W świecie energetycznym czerwony kolor blokuje negatywną energię. Stąd też pojawiają się czerwone korale, pompony, tasiemki przy wózkach dziecięcych, wstążki przy kwiatach – aby złe oko nie mogło spowodować, że kwiaty zwiędną.

Dlaczego lewa ręka

Czerwona nitka ma swoje powiązania z Kabałą, która zakłada, że to lewa ręka jest przyjmującą energią, zarówno na polu ciała jak i duszy. To z nią pierwszy kontakt ma energia, która nas otacza.

Intencja

Kluczowym jest, by przy wiązaniu nitki towarzyszyła intencja (bądź intencje). Każdy supełek – a powinno być ich siedem – symbolizuję jedną czakrę. Najlepiej by było, aby nitkę zawiązywała nam osoba bliska, którą lubimy i szanujemy. Intencja zostanie wzmocniona o uczucie miłości która jest potężną mocą.

Należy również pamiętać by nosząc czerwoną nitkę, samemu wyzbyć się negatywnych uczuć i myśli. Nie dopuszczać do siebie uczucia zazdrości, zawiści czy braku empatii.

Zobacz też inne metody na Oczyszczanie i zabezpieczenia energetyczne

Czy warto się zabezpieczyć?

Wszystko w co wierzymy i dajemy temu siłę i energię działa. Pozytywne myślenie, nastawienie do życia, ludzi staje się naszą dobrą energią, która daje nam i otoczeniu siłę, wiarę i umacnia. Jeśli czerwona nitka dodatkowo nam „dodaje” a nie „odbiera” to dlaczego jej nie przewiązać? Wszak jesteśmy tym w co wierzymy…

Zobacz też:

  1. Palo Santo – Sposób na oczyszczenie.
  2. Oczyszczanie i zabezpieczenia energetyczne
  3. Warsztaty rozwoju duchowego
  4. Liść laurowy niezwykła roślina