Wiąz - Horoskop Celtycki

Wiąz to drzewo okazałe i piękne. W Anglii od niepamiętnych czasów traktowano je jako święte. Osoby urodzone pod znakiem tego drzewa wyróżniają się urodą i skromnością. Obcy jest im grzech pychy z powodu rzeczywistych czy udawanych zalet. Prostota obejścia zjednuje im otoczenie, tym bardziej, iż nigdy nie demonstrują wygórowanych wymagań. Jest jednak w nich coś wyniosłego, wymuszającego pewien dystans, nie dopuszczającego do prostackiego spoufalania się.

Człowiek – Wiąz swym zrównoważeniem, taktownym postępowaniem, opanowaniem potrafi rozbroić największych złośników i uciszyć największych krzykaczy. Jego uczciwość i szczerość nie budzi u nikogo wątpliwości.

Wiąz nie jest wymagający, gdy chodzi o jego własną osobę i raczej nie lubi komplikować sobie życia. Niezbyt dba o siebie, ubiera się jak najprościej, nie lubi rozstawać się z ulubionymi częściami garderoby, nawet, gdy są już bardzo sfatygowane.  Z upodobaniem ubiera się w stare swetry, płaszcze, podniszczone kurtki. Konieczność rozstania się z nimi sprawia mu wyraźną przykrość. Odbierane przez otoczenie wrażenie opanowania i spokoju ludzi – Wiązów potęguje rzucająca się w oczy powolność wyrażania myśli, co przy skłonności wielu Wiązów do moralizatorstwa potrafi także irytować.

Wiąz – Horoskop Celtycki jakie daty:

  • od 15.07 do 25.07
  • od 12.01 do 24.01
Wiąz – Horoskop Celtycki

Cechy osoby urodzonej pod znakiem Wiązu

Osoby urodzone pod znakiem Wiązu często bywają słabego zdrowia, do czego w wielu przypadkach przyczyniają się same brakiem dostatecznej dbałości o siebie. Głębiej od innych przeżywają niepowodzenia, co też odbija się na ich zdrowiu.

Wiąz to człowiek bezpośredni i szczery. Wierzy w ludzką dobroć. Niejednokrotnie zaskakuje otoczenie szczodrością, która często wprowadza w zakłopotanie. Sprawa, której oddaje się jest zawsze szlachetna, broni jej więc ze wszystkich sił, jest bowiem pewien, że wcześniej czy później zostanie uznana za słuszną. Potrafi wiele zdziałać zarówno dla siebie, jak i dla ludzi mu bliskich, ma wysoko rozwinięte poczucie odpowiedzialności i obowiązkowości.

Namiętny, a nawet szalony w okazywaniu uczuć. Jeśli jego wybór okaże się udany, potrafi stworzyć warunki, w których jego związek doczeka brylantowych godów.

Umie kierować lud ź mi, lubi też dyrygować, a w znacznie mniejszym stopniu podporządkowywać się dyrektywom. Ma umiejętność wpływania na innych, z czego często korzysta.

Jego wymagania są zazwyczaj równie wielkie jak miłość, której nie szczędzi. Jest wart tego, aby odnosić się doń z dużą dozą cierpliwości. Cechuje go zdrowy rozsądek i zręczne ręce. Urodzony majster-klepka, ale ten swój talent traktuje bez zarozumiałości. Wyróżnia go rozsądek, konkretność i praktyczność. Ma poczucie humoru, które jest mu niezwykle pomocne w momentach rozczarowań. Stara się żyć przyjemnie, unikając wstrząsów, które zakłócałyby przyjęty przez niego rytm życia.


Sprawdź też: Hipnoza regresyjna CMF


Ogólne cechy, urodzonych pod znakiem Wiązu:

  • spostrzegawczość,
  • zdolności organizatorskie,
  • realizm.

Znani ludzie spod znaku Wiązu:

  • Jean Baptiste Moliere (1622-1673)
  • Marie Henri Stendhal (1783-1842)
  • Edgar Allan Poe (1809-1849)
  • Albert Schweitzer (1875-1965)

.

Źródło:

  • Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktrey ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa

Inni czytali również: