Topola - horoskop celtycki

Odkryj tajemnicę horoskopu celtyckiego związanego z topolą! Poznaj główne cechy i znaczenie tego drzewa, które według starożytnych Celtów wpływa na nasze osobowości i życiowe przeznaczenie.

Zakres dat jaki obejmuje topola w horoskopie celtyckim

od 04.02 do 10.02 oraz od 05.08 do 13.08

Charakterystyka osób urodzonych pod znakiem topoli

Celtowie wiele słabości i wad topolowego drzewa przypisywali ludziom urodzonym pod jego znakiem. Stąd zawarte w pradawnych przekazach stwierdzenia, iż człowiek – Topola, piękny i strojny we wczesnej młodości, z biegiem lat sam sobie stwarza problemy, nie najlepiej potrafi przystosować się do życia i brak mu umiejętności rozkoszowania się codziennymi radościami. Zbyt wcześnie zaczyna obawiać się starości i w końcu starzeje się przedwcześnie, stale ma złe przeczucia, a jego nieustanne biadolenie może obrzydzić życie otoczeniu. Łatwo ulega wpływom innych, nie zawsze najlepszym.

Topola nie tylko szybko przejmuje cudze, nie zawsze słuszne poglądy, ale łatwo daje się nastawiać przeciwko komuś, kto jest jej życzliwy i przyjazny. Dlatego w życiu Topoli jest tak ważne, w jakim przebywa środowisku, z kim przebywa i przyjaźni się, z kim obcuje na co dzień. Pozytywny wpływ otoczenia działa na Topolę uzdrawiająco, dodaje jej sił i radości życia. Jej postępowanie nie zawsze bywa logiczne i nie zawsze potrafi dostrzec osoby sobie życzliwe.

Sprawdź również: Hipnoza regresyjna CMF

Topola źle się czuje w ciasnocie, ale nie lubi też odosobnienia. Pragnie towarzystwa, lecz męczącą osoby przez nią nie aprobowane. Uczulona na wszelkie ograniczenia jej samodzielności czy swobody, łatwo wpada w pesymizm. Miłość własna, wyczulenie na najmniejsze uchybienia, nawet mało znaczące drobiazgi, potrafią wyprowadzić ją z równowagi. Czasami -23roztkliwia się sama nad sobą, i ku własnemu zadowoleniu. Ale te stany skrzętnie przed otoczeniem ukrywa. Jej nadwrażliwość, umiejętność odbierania z otoczenia nawet bardzo słabych sygnałów i wrodzony krytycyzm czynią z niej osobę dość przenikliwą. A ponieważ posiada dużą wyobraźnię, nie pozbawioną fantazji, to wszystko predestynuje ją do zawodów artystycznych, jak też takich, w których niezbędna jest owa odrobina szaleństwa czy po prostu tylko odwagi, aby wyjść poza stereotypy i tworzyć nowe wartości. Odwaga i duma pomagają jej na wykonywanie najbardziej skomplikowanych zadań.

Topola – horoskop celtycki

Twarz Topoli rzadko wyraża niepokój. Ludzie, którzy nie znają jej dostatecznie dobrze, uważają ją za osobę wesołą i spokojną. Dowiedzieć się od niej, co naprawdę czuje, nie jest łatwo, zwłaszcza, że lubi skrywać swoje uczucia nawet sama przed sobą. Gdy jednak chodzi o wybór partnera, czujnie wsłuchuje się, co otoczenie ma do powiedzenia na ten temat.

Sprawdź również: Hipnoza regresyjna CMF

Jest partnerem trudnym. Ale w miłości i w małżeństwie jej zalety równoważą wady. Nie jest materialistką, dobrze zorganizowana, potrafi myśleć o przyszłości. Jest zbyt uczuciowa i zbyt niezależna, więc małżeństwo jej przebiega pod znakiem trudnego szczęścia. Jej bronią w małżeńskich utarczkach jest demonstrowana pozorna obojętność , zagadkowy uśmiech i ironia. Jednakże w pewnych sytuacjach skłonna jest do nieprzyjaznej wobec partnera postawy.

Ogólne cechy osób urodzonych pod znakiem Topoli: potrzeba niezależności, skłonność do neurastenii, marzycielskość , intuicja, umiejętność syntezy.

Znani ludzie spod tego znaku:

  • Dymitr Mendelejew (1834-1907)
  • Jules Verne (1828-1905)
  • Alfred Hitchcock (1899-1980)
  • Salvador Dali (1904-1988)

Żródło:

  • Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktery ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa

Inni czytali również: