Credo Mutwa

Credo Mutwa, a właściwie Vusamazulu Credo Mutwa zwany „sangoma Zulu” to urodzony 21 lipca 1921 roku w Afryce Południowej – tradycyjny uzdrowiciel. Znany jest jako autor książek, min. Opowiadań łączących tradycyjny folklor zuluski, pozaziemskie spotkania z istotami z innych planet a także związane z tym osobiste doświadczenia i przemyślenia.

Jego ojcem był chrześcijanin a matką Zuluska. Rodzice nie mogli żyć razem ze względu na różnice kulturowe. Początkowo wychowywany przez rodzinę ojca, nie odnalazł się w świecie cywilizacji (jego ojciec był budowniczym).

Credo Mutwa wychowywał się u brata swojego ojca i został zabrany na Wybrzeże Południowe Natalu (obecnie KwaZulu-Natal), niedaleko północnego brzegu rzeki Mkomazi. Nie uczęszczał do szkoły aż do 14 roku życia. W 1935 roku jego ojciec znalazł pracę budowlaną w dawnej prowincji Transwal i cała rodzina przeniosła się tam, gdzie on pracował.

Szamanizm

Historia cudownego uleczenia wujka Credo Mutwa ze śmiertelnej choroby, która nastąpiła wskutek rytuałów i wierzeń starodawnych plemion, uzmysłowiła mu jego przynależność do starego ludu Afryki. Jego ojciec nie pogodził się z wyborem syna i gdy ten postawił zostać szamanem ostatecznie się od niego odciął. Credo nazywa siebie sanusi – co oznacza wróżbitę, jasnowidza. Termin wywodzi się z zamierzchłych czasów i nie jest dziś powszechnie używany.

Uprowadzenie

Credo Mutwa twierdzi, że został uprowadzony przez istoty, które zwane są przez jego lud Mantindane.  Wyglądają one i zachowuję się jak tzw. Szaraki, które doskonale są znane mieszkańcom Zachodu.  Uważa on, że istoty te nękają Afrykanów, służąc Chitauli – ludziom jaszczurom, których ludzie czcili jako bogów. Jego relacja z porwania pokrywa się dokładnie z zeznaniami innych porwanych. Ponad wszelką wątpliwość nie miał prawa wiedzieć co mówili inni na temat istot pozaziemskich a mimo to opisywał je bardzo dokładnie.


Sprawdź też: Hipnoza regresyjna metodą CMF


Gady

Jest zwolennikiem tzw. „gadziej teorii” która mówi, że świat i ludzie są kontrolowani przez gady które sterują wszystkim i wszystkimi. Są to istoty, które przybyły na naszą planetę i ją zasiedliły dawno temu przejmując nad jej mieszkańcami kontrolę. Według niego zbliża się moment konfrontacji z nimi. Mutwa mówi też o wielu innych sprawach – nieznanej historii, tajemniczych kompleksach, hybrydach i abdukcjach. Rody panujące na świecie, zarówno na starym kontynencie jak i na nowym, są ze sobą powiązane. Jest pewna kasta, która łączy się tylko ze sobą, nie dopuszcza się do rodziny nikogo z „zewnątrz”. Rody się łączą i dbają by została zachowana „czystość” rasy. Przykładem jest choćby angielska rodzina królewska czy kolejni prezydenci Stanów Zjednoczonych. Wg Credo wyżej położeni w „gadziej hierarchii” są biali reptilianie zwani Drako którzy są tzw. Monarchią Reptilian.

Reptylianie

Inni czytali również: Reptylianie

Kontrola umysłu

Umysły są kontrolowane, broń działa dokładnie tak jak opisywał to np. Max Spiers.  Żołnierz do zadań specjalnych (którym był Spiers), był pod wpływem kontroli umysłu i władzy istot pozaziemskich. Opisy działania istot kontrolujących życie na ziemi są spójne i pokrywają się z opisami np. badaczy zjawisk związanych z UFO. Credo nie miał możliwości zapoznania się z nieopublikowanymi w żadnej literaturze – zeznaniami ludzi doświadczających takich spotkań. Sposoby przeprowadzania doświadczeń na ludziach przez te istoty, badań, obdukcji są niezwykle szczegółowe i wiarygodne.

Przeczytaj również: Max Spiers

Szczepionki

Szczepionki są aplikowane w celu zmniejszenia możliwości postrzegania rzeczywistości takiej jaka ona jest realnie. Świadomość jest największym zagrożeniem dla chcących utrzymać władzę nad światem – stąd to ograniczenie dostępu do informacji czy też wręcz fizyczna ingerencja w ludzki organizm. Szczepienia jako narzucony obowiązek, mają sprawić, że zostanie zmienione DNA i zostaną zablokowane ważne funkcje odpowiedzialne za zdolności poznawcze i rozumienie świata.

Tradycja

Credo ceni ponad wszystko historię i tradycję. Uważa, że najważniejsza jest przynależność do ludu, wiara i uznawanie starszyzny jako mądrej i wszechstronnej. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie ma siłę i wielkie znaczenie dla dzisiejszego świata. Wg niego biały człowiek, który zajął „czarny ląd” chciał narzucić swój tok myślenia, wiarę i sposób życia. Wg Credo siła tkwi w tradycji i szacunku do tego „co było”. Szamanizm, rytuały i inicjacje nie są ciekawostką turystyczną, ale prawdą, która działa i jest skuteczna. Uznawany jest za uzdrowiciela nie bez przyczyny.

Credo obecnie mieszka ze swoją żoną, Virginią, w Kuruman, gdzie prowadzą klinikę hospicyjną. Odwiedzany jest przez wielu ludzi z całego świata. Nagrywane są z nim wywiady i programy które przybliżają jego postać. Choć niektóre teorie wydają się nieprawdopodobne, to są spójne z innymi tego typu historiami.

Warto zapoznać się z jego teoriami, choćby po to by skonfrontować je z własnym postrzeganiem rzeczywistości, która czasami może się wydawać „nie z tej ziemi” …

Tekst przygotowany na podstawie źródeł:

  • en.wikipedia.org/wiki/Vusamazulu_Credo_Mutwa

Inni czytali również: