Lomi Lomi Nui jest masażem hawajskim, najbardziej znanym i lubianym w tamtych rejonach. Warto zaznaczyć, że jest masażem świątynnym i pochodzi od szamana Abrahama. Początkowo mogli korzystać z niego wyłącznie wodzowie i to tylko w ważnych intencjach. Masaż stawał się mostem łączącym świadomość z wewnętrznym JA lub istotą wyższą. Potrafił trwać od kilku (kilkunastu godzin) do kilku dni.
Tak jak klasyczny masaż ma na celu ogólne poprawienie stanu fizycznego i psychicznego. Do przeprowadzenia go jednak korzysta się z dodatkowych atrybutów takich jak: muzyka, śpiew, ciepły olejek i taniec masażysty.
Masaż wykonuje się za pomocą dłoni, przedramion i łokci, zdarza się również, że masażystów jest dwóch.
Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Ceremonia Lomi Lomi Nui ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego, ale także głębokie doznania duchowe. Na Hawajach, oprócz zastosowania leczniczego, masaż był elementem obrzędów inicjacji.
Do przeprowadzenia masażu niezbędne jest stworzenie odpowiedniej scenerii. Pacjent leży na stole do masażu, światło i muzyka są dobrane tak aby stworzyć optymalną atmosferę dla rozluźnienia mięśni. By dotyk masażysty był jak najbardziej przyjemny i delikatny używa się podgrzanego olejku. Masowane jest całe ciało.
Masażysta jest zaangażowany całym sobą w masaż. Muzyka dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta, a masujący poprzez swoje ruchy, emocje i oddanie wpływa na stan duchowy osoby, którą masuje. Kroki tańca mają charakter rytualny, ruchy są precyzyjne i uważne a zadaniem ich jest podniesienie poziomu energii witalnej. Taniec pozwala też masażyście na sprawność fizyczną, rozgrzewa mięśnie i powoduje, że ruchy są płynne i sprawne.
Bardzo ważną rolę w masażu odgrywa intuicja. Masażysta odczytuje doznania pacjenta, reaguje na jego zachowanie i odbiór masażu. Następuje „połączenie” masażysty i masującego, stają się doskonale zgranym duetem.
Najpierw wykonuje się masaż nóg i pleców, gdyż w tych miejscach gromadzi się najwięcej napięć. W tradycji polinezyjskiej tył odpowiada za przeszłość, a przód ciała za przyszłość.
Poza aspektem fizycznym i zdrowotnym, intencją masażysty jest aktywowanie procesu świadomości duchowej i samo uzdrawiania. Dla pacjenta jest to niewątpliwie przeżycie duchowe, wewnętrzne doznanie, które pozwala na przeżycie czegoś wyjątkowego. Zdarza się, że można zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia, a dusza podąża w głąb swego istnienia. Masowany może doznać wizji, zapaść z głęboki trans i podróżować w świecie astralnym. Jest to niezwykłe przeżycie dla duetu masażysta – masowany. Doznania są głębokie i często zawierają odpowiedzi, na pytania które zostały zadane w intencji, przed przystąpieniem do masażu.
Masaż ma również za zadanie połączyć ciało z duchem, zbudować harmonijny organizm, który będzie się nawzajem uzupełniał.
Poza przeżyciem duchowym i głęboką analizą w świadomości, masaż ma również czysto fizyczne znaczenie. Pomaga usunąć toksyny z organizmu, redukuje napięcie mięśniowe, odpręża stawy i kości. Działa kojąco dla skóry, nawilża ją i poprawia krwioobieg. Ma działanie silnie regenerujące i poprawiające przemianę materii.
Na masaż warto udać się w miejsce, gdzie masażysta ma odpowiednie doświadczenie, gdzie czujemy się dobrze. Odpowiednie nastawienie, energetyka miejsca oraz czyste intencje masażysty mają tutaj ogromne znaczenie.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa
E-mail
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Opublikuj komentarz
Δ
Anioły i Archanioły Ciała astralne Czakry Demony Duchy Dusza Egzorcyzm Energia Istoty Karma Kreacja Magia Medium Online OOBE Opętania Porady wiedźmy Rytuały Sabat Strach Szamanizm Uzdrawianie Wiedźmy Zabezpieczenia energetyczne Zdrowie Zioła Związki Śmierć Świadomość Żywioły
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.