Channeler

Channeler to osoba będąca kanałem przekazu dla istot duchowych, tak zwany odbiornik. Najczęściej jest to przekaz od bytów na wyższym stopniu rozwoju duchowego. Channelerzy nie ingerują w treść samego przekazu, bardzo często zdarza się, że nawet nie zapamiętują treści, a jego rejestracji muszą dokonywać osoby trzecie. Podczas takiej sesji dochodzi do transu, więc channeler ma niewielką kontrolę nad przekazem. Channelerem może zostać osoba, która posiada zdolności mediumiczne, i umiejętności porozumiewania się ze światem duchowym, to człowiek potrafiący dostroić się do przekazu telepatycznego.

Channeling mimo swojej nowej nazwy jest zjawiskiem odwiecznie towarzyszącym w życiu ludzi, występuje on chyba we wszystkich epokach i kulturach. Wcześniej channeling określano mianem mediumizmu. Szaman czy też prorok był pewnego rodzaju channelerem. Prorok różni się tym od channelera, iż jest świadom przekazu, jednak tak samo jak on uzyskuje informacje czy też nauki z zewnątrz. Trans channalingowy jest stanem realnym, istnieje wiele dowodów na to, iż channelerzy nie mając wykształcenia ani informacji z danego zakresu, dysponowali wiedzą która nie mogła być im dostępna. Ludzie mają dwie możliwości komunikacji z istotami z innych światów, pierwsza z nich to podróże astralne w trakcie których możemy pozyskać informacje od innych mieszkańców uniwersum. Drugą możliwością jest oczywiście channeling, kiedy nasi przyjaciele z kosmosu „schodzą” do trzeciego wymiaru, aby móc się z nami komunikować.

Kontakt z duchowymi istotami odbywa się bez pomocy dodatkowych urządzeń, nie używa się w tym przypadku ouija, wahadełka, czy jakiegokolwiek innego przedmiotu. Channaler słyszy myśli istoty duchowej lub prowadzi z nią rozmowę za pomocą telepatii, czasami zdarza się, że otrzymuje wizje dotyczące przekazu. W ostatnich latach, channelerzy kontaktują się i otrzymują informacje głównie od istot pozaziemskich.

Barbara Marciniak – prekursor channelingowy

Najsławniejszym channelerem ostatnich czasów i zarazem prekursorem jest Barbara Marciniak, Amerykanka polskiego pochodzenia. Pierwsze przekazy od istot nazywających się Plejadianami zaczęła odbierać w 1988 roku. Książki Barbary Marciniak powstały na podstawie setek godzin przekazów chanelingowych. Zostały one przetłumaczone łącznie na ponad dwadzieścia języków i sprzedane w milionach egzemplarzy. Ich tytuły to między innymi: „Zwiastuni Świtu ‘’, „Ziemia Zwiastunów Świtu ‘’ lub „Świetlana Rodzina ‘’.

. Kolejnymi znanymi channelerami naszych czasów jest grupa składająca się z trzech osób: James Allean McCarty, Don Elkins i Carla Rueckert. Swoje doświadczenia opisali w wydanej przez siebie książce pod tytułem „Przewodnik po materiale RA ‘’. Carla znajdowała się w głębokim transie, Don zadawał pytania a James doglądał strony technicznej. Z wieloletniej pracy zespołu otrzymaliśmy informacje od cywilizacji znanej jako RA, istot zamieszkujących Wenus.

Kolejną grupą, która nawiązała kontakt z istotami pozaziemskimi jest grupa Laury Knight-Jadczyk, która przekazuje wiedzę od Kasjopejan z konstelacji Kasjopeja. Alex Collier to Amerykanin, który twierdzi, że od ósmego roku życia kontaktowały się z nim istoty z Andromedy. Tom Kenyon dostaje przekazy od Hatorów. Hatorowie twierdzą, że są grupą międzywymiarowych – międzygalaktycznych istot.

Wszystkie przekazy od wyżej wymienionych istot są bardzo podobne i spójne. Wszystkie odnoszą się do historii naszej planety, informacji w jakim położeniu obecnie znajduje się człowiek, jak również o zagrożeniach z tego wynikających. Przekazują nam nauki i dają lekcję w jaki sposób tych zagrożeń, my jako ludzkość możemy uniknąć. Należy również wspomnieć, iż są również channelerzy tacy jak na przykład Geoffrey i Linda Hoppe którzy kontaktują się z tak zwanym Wzniesionym Mistrzem znanym jako Saint Germain.

Wzniesiony Mistrz

Wzniesiony Mistrz to istota o wyższym poziomie świadomości, która zarówno nie posiada fizycznego ciała, jak również może bez problemu się zmaterializować w świecie 3D, życie na planecie Ziemia jest jej znane. Kilku znanych wzniesionych mistrzów to między innymi Lao Tsu, Quan Yin, Tobiasz.

Swego rodzaju Channelerem możemy również nazwać Neala Donalda Walscha który napisał książki na podstawie rozmów z Bogiem. Książki te przekazują nam mądrości życiowe, sytuację na świecie w jakiej się obecnie znajdujemy, kwestie reinkarnacyjne, jak również informacje na temat istot WRI, czyli Wyżej Rozwiniętych Istot. Zostały one przetłumaczone na trzydzieści siedem języków świata i sprzedane w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Wszystkie istoty, które nawiązały kontakt poprzez channeling z ludźmi są pozytywnie nastawione i z ich przekazu wynika, iż nie mają zamiaru nikomu zrobić krzywdy. Mówią, że wszyscy jesteśmy członkami wielkiej kosmicznej rodziny. Wszystkie kierują nas na drogę rozwoju duchowego i miłości, twierdzą, że jest to jedyna droga do wyzwolenia, oraz zburzenia starego systemu, który nie jest dla nas korzystny, ponieważ oparty jest on na strachu, tyranii i nienawiści. Z ich przekazów wynika, iż teraz właśnie nadszedł czas, aby mieszkańcy planety Ziemia przebudzili się.

Czego nam wszystkim z całego serca życzę.