Zając – Horoskop Chiński

Posiada zdolności dyplomatyczne, przebiegły, bystry. Zmienia poglądy i przekonania w zależności od sytuacji. Jest lubiany przez ogół. Bardzo kochający swoja rodzinę. Nieustępliwy. Z wiekiem, powodzi mu się coraz lepiej. W młodym wieku jest chorowity. Pełen wdzięku i sprytu, nigdy nie staje pod dziurawą rynną. Lubiany w towarzystwie. Łatwy i sympatyczny w kontaktach osobistych. Powodzenie w sprawach finansowych towarzyszy mu niemal na co dzień. W miłości ma dużo czucia i taktu.

Kobieta

Dobra żona, dobra matka. Dba o dom rodzinny, wierna. Wpływa kojąco na partnera, nie kłótliwa. Serdeczna. Nie zawsze piękna, ale pogodna i radosna. Wychodzi za mąż w młodym wieku. Jej małżeństwo jest udane.

Mężczyzna

Pogodny, pełen radości życia, kochający partnerkę. Ciekawy świata, lubi podróżować. Bez trudu znajduje prace. Posiada skłonność do mistyki i podatność na wszelkiego rodzaju wierzenia. W swych zainteresowaniach nie jest jednak wytrwały.

Zając – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Kto urodził się w roku Zająca ten jest uprzejmy i wrażliwy. Nie lubi pośpiechu, gwaru i niepotrzebnego zamieszania. Do wszystkich spraw stara się podchodzić ze spokojem i dystansem. Opinie innych ludzi są dla niego ważne i zwykle stara się brać je pod uwagę. Zając pragnie żyć w bezpiecznym i miłym świecie. Jest elegancki, subtelny i dobrze wychowany. Stara się odpowiednio wcześnie zapobiegać konfliktom i problemom. Jest systematyczny i pracowity, szybko zdobywa zaufanie i sympatię różnych ważnych osób. Nie jest jednak przesadnie ambitny, a kariera i zaszczyty nie są nie są dla niego w życiu najważniejsze.

Zając w miarę możliwości unika osób nieprzyjemnych i agresywnych, dba o dobre samopoczucie wszystkich swoich bliskich i przyjaciół. Ma pogodny charakter i sympatyczne usposobienie. Nie lubi ryzyka i niespodzianek. W razie otwartego konfliktu (co przydarza mu się rzadko) stara się grać na zwłokę lub podejmuje zakulisowe działania. Uważa, że ludzie powinni sami o sobie decydować i dopóki może, to nie miesza się w cudze sprawy. Potrafi zrozumieć i uszanować uczucia innych ludzi, choć jego prywatne poglądy są bardziej konserwatywne. Zawsze spada na cztery nogi. Zające są najszczęśliwszymi ludźmi, ludźmi najpewniejszymi tego, że będą szczęśliwszymi, mili, dyskretni, o wyrafinowanym smaku i ambitni /lecz nie do przesady/. Nikt ich nie ignoruje, są bowiem znakomitymi kompanami, a przy tym wiedzą jak pokazać się z najlepszej strony.

Ale te cechy Zająca są powierzchowne. Lubiany przez innych, oddający się życiu towarzyskiemu. Zając często jest plotkarzem i prowokuje skandaliki, zawsze jednak dyskretnie i taktownie. Znaczy to, że kiedy stworzy trudności dla siebie, sprowokuje nieprzyjemną sytuację, cofnie się raczej, niż rzecz otwarcie doprowadzi do końca. Zając lubi przyjmować gości. Ma wyszukany smak. Bywa w świecie jest często snobem.

Kobieta Zając ubóstwia okazywać swą przewagę intelektualną i kulturę, często w tym tylko celu nabywaną. Potrafi wprawdzie zgłębić do końca jakąś dziedzinę, ale po to tylko by błyszczeć, ignorując rzeczy znacznie bardziej istotne.

Zając nie daje się łatwo sprowokować. Jest raczej pokojowo usposobionym pesymistą. Sentymentalny, czuły jest na zło, które jego dotyczy. Głód, wojna, globalne katastrofy nie poruszą go dopóty, dopóki nie dotykają go osobiście. Wtedy załaduje się i ginie nie widząc wyjścia z sytuacji.

Zając łatwo płacze, lecz jeszcze bardziej daje się utulić i pocieszyć. Smętna zaduma i melancholia Pań – Zajęcy jest ich główną bronią i czarem. Zając jest konserwatywny. Nienawidzi wszystkiego co zakłócałoby jego życie i stawiało przed nim problemy do rozwiązania. Jak nikt inny czuje potrzebę utrzymania swego komfortu i bezpieczeństwa. Jest także ostrożny, często bojaźliwy. Nie podejmuje niczego bez rozważenia wszystkich aspektów za i przeciw. Dlatego inni darzą go zaufaniem.

W pracy Zając woli być na drugim miejscu i wcale nie chce ponosić odpowiedzialności za działania innych ludzi. Nie podejmuje się też trudnych spraw, do których nie jest należycie  przygotowany. Łatwo go zniechęcić, a nawet urazić. Zając z wiekiem nabiera jednak pewności siebie i uczy się wykorzystywać wszystkie swoje talenty. Zając zwykle obdarzony jest wyobraźnią i intuicją, a nawet darem przewidywania przyszłości. Ma talent artystyczny i potrafi delikatnie wpływać na innych. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są z medycyną, sztuką i architekturą.

Urodzeni pod znakiem Zająca rokuje sukcesy finansowe. W interesach, w handlu /szczególnie antykami/, uzyskuje powodzenie. Tak samo w polityce, dyplomacji – sukcesom towarzyszy dobrobyt, jeżeli tylko zdecyduje się ograniczyć nieco swą skłonność do spokojnego życia.

Kobiety spod tego znaku są nieocenione jako żony dla tych wszystkich, w których karierze żona może być pomocą a nie zawadą. Miłe, dyskretne, pociągające, kompensują braki osobowości każdego małżonka.

Kochający i oddany Zając nie jest człowiekiem „rodzinnym”: z uszczerbkiem dla najbliższych służy przyjaciołom.

Zając w miłości

W miłości szuka przede wszystkim zaufania i czułości. Nie lubi się zwierzać, chroni się przed zazdrośnikami i plotkarzami. Jego uczucia są szczere, choć czasem obawia się mówić wprost o tym, czego naprawdę potrzebuje. Zając bardzo dba, aby jego dom był piękny i wygodnie urządzony.

.

Ludzie Wschodu traktują Zająca z nieufnością, jednak w Egipcie był czczony jako bóg. W Europie Średniowiecznej uchodził za wspólnika Szatana. To pokazuje złożoność jego charakteru, w którym dzisiejsza słabość jutro zamienia się w siłę.

Zające są delikatne, a jednak bardzo wytrzymałe. Aby zachować wewnętrzną równowagę potrzebują zdrowej diety, dobrych kosmetyków i pięknego otoczenia. Przestraszone, nie zadbane Zające marnieją w oczach i zaczynają cierpieć na choroby o podłożu psychosomatycznym.

Zalety i wady zająca

Zaletą Zająca jest pogoda ducha i dobry smak.

Wadą bywa niechęć do zajęcia jednoznacznego stanowiska i „polityczna poprawność”, którą stara się zachować w każdej życiowej sytuacji