Jakie okresy czasu obejmuje wierzba w horoskopie celtyckim

od 01.03 do 10.03 oraz od 03.09 do 12.09

Wierzba – Horoskop Celtycki – charakterystyka

Horoskop celtycki charakteryzuje osoby urodzone pod znakiem Wierzby jako delikatne, o dużym wdzięku i fascynującej urodzie, otoczone pewnym nimbem tajemniczości. Wierzba jest tolerancyjna, łatwo wybacza bliźnim ich wady, a nawet traktuje je jako coś normalnego.

Bardzo zmysłowa i podatna na związane z tym uciechy. Melancholijna, lecz nie pesymistyczna. Nurtują ją niejasne myśli i niesprecyzowane marzenia, których nie potrafi uściślić.

Bardzo uczuciowa. Wypoczywa najchętniej na słońcu i nad wodą. Reaguje na wszelkie zapachy i smaki. Jak nikt inny potrafi cieszyć się chwilowymi radościami, nie odrzucając żadnej z nich. Pozornie łagodna, w rzeczywistości jest rzeczowa i stanowcza. Nigdy nikomu nic nie narzuca. Szanuje innych ludzi i nie zamierza nimi komenderować. Ale ponieważ zazwyczaj wie, czego chce, potrafi być nieustępliwa, broniąc swego stanowiska i własnych interesów.

Sprawdź też: Hipnoza regresyjna CMF

Wraz z nadejściem jesieni poetycka natura Wierzby skłania ją do melancholijnych sentencji na temat przemijania i szybko uciekającego życia. Bywa bardzo trudnym partnerem, gdyż nie lubi kompromisów, które ułatwiałyby jej przystosowanie się do nowych sytuacji. Lubi odgrywać rolę istoty bezbronnej i bezradnej, co często bywa tylko taktyką, bo tak naprawdę umie w życiu wspaniale się bronić .   

W sferze uczuć jest raczej romantyczna niż sentymentalna. Nie lubi doznań monotonnych i bezbarwnych. Szczególnie w tej sferze jej natura domaga się poetyckiej osnowy, a nawet pewnej dozy miłosnego cierpienia. Dla Wierzby kochać to znaczy cierpieć , przynajmniej troszkę… Jest to jakby nieodzowny warunek, aby jej uczucia zaczęły rozkwitać pełnią barw miłości.   

Osoby urodzone pod znakiem Wierzby często mają uzdolnienia artystyczne. W niejednym przypadku ich intuicja i bogata wyobraźnia sprawiają, że są dobrymi psychologami, co przy określonej przenikliwości pozwala im odgadywać cudze myśli i pragnienia.

Ogólne cechy osób urodzonych pod tym znakiem: intuicja, bogata wyobraźnia.

Znani ludzie spod znaku Wierzby:

  • Elżbieta I (1533-1603)
  • Bedrich Smetana (1814-1884)
  • Maurice Chevalier (1888-1972)

.

Żródło:

Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktery ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa