Zwinny i zgrabny. Inteligentny i sprytny. Bardzo podejrzliwy. Dowcipny, dobry mówca. Lubi ludzi z poczuciem humoru. Umysł analityczny z dużą intuicją. Lubi wywierać nacisk na innych. Wąż, wbrew opiniom, nie jest symbolem podstępnego zła. Uchodzi za osobę mądrą, przenikliwą, posiadającą silną wolę, obdarzoną jednocześnie dużym urokiem osobistym. Małomówny, myślący, jest skarbnicą talentów w wielu dziedzinach. Udany partner to Wół.

Kobieta

Często piękna, z dużą kokieterią. Nie przerażają jej trudności w miłości. Potrafi być ofiarna i z gestem. Jednocześnie zaś zazdrosna i walcząca, nie przebiera w środkach z rywalkami. Dąży do związku z wybranym partnerem za wszelka cenę. Po ślubie uległa. Wzorowa gospodyni.

Mężczyzna

Również zazdrosny i podejrzliwy. Typ raczej samotnika. nie lubi życia towarzyskiego. Marzy o wolności. Ma skłonność do filozofowania.

Wąż charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Nie ma w kraju Wschodu tek złej opinii jak w Europie. Wąż czczony jest i ceniona za mądrość, dobrą wolę i przenikliwość. Urodzeni pod tym znakiem są pełnymi czaru romantykami. Kobiety są zwykle piękne i łatwo osiągają sukcesy. Kto urodził się w roku Węża, ten odnosi w życiu sukcesy dzięki własnym pomysłom i cierpliwości. Jest odważny i zdecydowany, potrafi sprytnie uporać się z każdymi trudnościami.

Wąż jest dobrym strategiem i cierpliwym negocjatorem. W każdej sytuacji potrafi zachować zimną krew i szybko podejmuje właściwą decyzję. Jest ambitny, ale nie wywyższa się ponad innych i nie ulega pokusie krzywdzenia słabszych od siebie.

W każdej sytuacji Wąż ceni sobie spokój i nie lubi być poganiany. Uważa, że zawsze znajdzie się chwila na zastanowienie i mądrą radę. Choć stara się być spokojny i uprzejmy, to czasem niespodziewanie wybucha złością.

Lepiej go nie denerwować i nie robić niczego za jego plecami. Wąż, który się do kogoś zraził lub uprzedził, staje się bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Potrafi bezlitośnie uderzyć w słaby punkt i odebrać to, co stracił. Nie lubi zdradzać swoich sekretów, a czasem ukrywa przed ludźmi prawdziwą motywację swoich decyzji i działań.

Wąż w każdej sytuacji stara się być precyzyjny i dokładny. Ma doskonałą pamięć, jest spostrzegawczy i szybko się uczy. Nie lubi próżnować i tracić czas na próżne działania, a marnotrawstwo i lekkomyślność bardzo go denerwują. Ma silnie rozwiniętą intuicję i potrafi niej wspaniale korzystać. Trudno go oszukać, a w swojej pamięci przechowuje wiele ważnych sekretów i informacji. Ceni sobie pouczające dyskusje, nie boi zadawać trudnych pytań, sam też w razie potrzeby przyznaje się do popełnionych błędów. Chętnie zajmuje samodzielne, odpowiedzialne stanowiska. Jest cierpliwym doradcą, mądrym konsultantem i menadżerem. Lubi podróżować i chętnie poznaje nowych ludzi. Jest rozmowny i ma cięte poczucie humoru.

Węże są niezwykle silnie oddane ludziom, do których mają zaufanie. Przyjaciele i krewni mogą na nie zawsze liczyć, choć często Węże pragną także wszystkich wkoło pilnować i pouczać.

Wąż ubiera się ze smakiem, a nawet mężczyźni wyróżniają się wśród najelegantszych. Wąż nie traci nigdy czasu na bezpłodne rozmówki. Jest myślicielem, intelektualistą skłonnym do pofilozofowania. Jednak ważniejsze jest jego mądrość życiowa niż nabyta wiedza. Ma intuicję, graniczącą z jasnowidztwem. Często opiera się na wrażeniu pierwszego kontaktu, na impulsie sympatii a nie na faktach i opiniach o innych. I ten szósty zmysł Węża nie zawodzi.

Wąż jest zdecydowany doprowadzić do końca to co zaczął, nienawidzi więc sytuacji, kiedy zostaje pozostawiony w połowie drogi. Decyzje podejmuje szybko i pewnie. I nie jest hazardzistą. Nie lubi pożyczać, chętniej ofiarowuje inną pomoc czy usługi. Ale wtedy czysto staje się kłopotliwym pomocnikiem, narzucającym się gdy tego nie trzeba. Fatalną cechą jego charakteru jest skłonność do przesady we wszystkim. Z chęci pomocy gotów jest oplatać i zadusić tego, komu pomaga. Wąż z reguły ma szczęście, W sprawach finansowych, w zawodzie, w robieniu kariery. Sukcesem nie lubi się dzielić, a łatwość z jaką sukcesy mu przychodzą rozleniwia go.

Wąż w miłości

W miłości wąż jest zazdrosny i zaborczy, gdy przestanie – to te cechy pozostają. Mimo to obie płcie urodzone pod tym znakiem łatwo i chętnie angażują się w pozamałżeńskie układy seksualne, bez widocznego skutku w życiu rodzinnym, które nadal jest harmonijne i spokojne. Rodzina węża jest z zasady liczna. Dla pana węża jest to najpewniejszy sposób odebrania żonie możliwości korzystania z ubocznych rozrywek pozamałżeńskich. Węże potrafią być niezwykle czarujące i uwodzicielskie, nawet jeśli nie mają powierzchowności filmowego amanta. Mają powodzenie w miłości i chętnie flirtują z kilkoma osobami na raz. O ukochaną osobę są zazdrosne i potrafią niepotrzebnie dręczyć się swoimi podejrzeniami Wiele zależy od tego czy wąż urodzi się w lecie czy w zimie. Pierwszy będzie szczęśliwy, tak jak i wąż urodzony w południe.

Zdrowie Węża jest mocne, ale potrzebuje on więcej niż inni czasu na sen i odpoczynek. Wadą urodzonego w roku Węża bywa wielki upór, z jakim realizują swoje sprawy. Czasem też niepotrzebnie się do ludzi.  Zaletą jest odwaga w realizacji nowych pomysłów oraz cierpliwość i spokój, z jakim podchodzą do większości swoich przedsięwzięć.