Tygrys - Horoskop Chiński

Bystry, trzeźwy, dzielny. Dba o swój prestiż. Wzniosły. Nie cofa się przed trudnościami. Sprawiedliwy. Nie jest zbyt pilny. Lubi się chwalić. Często obraża. Jest nieokiełznany jak prawdziwy Tygrys. Wszystko co robi jest pełne temperamentu, zarówno w miłości jak i nienawiści. Do celu dąży konsekwentnie i bezwzględnie. Mimo to swoim autentyzmem zyskuje sobie sympatię otoczenia.

Kobieta

Jej siła magnetyczna zniewala mężczyzn. Często wyznaje miłość nie będąc jej pewna. Lubi ryzykować w miłości.

Mężczyzna

Nadaje się na stanowiska kierownicze, zwłaszcza jako polityk lub wojskowy. Może być dyktatorem lub buntownikiem. Lubi być przewodnikiem i ośrodkiem zainteresowania. Reaguje szybko. Wydaje natychmiastowe rozkazy. posiada w sobie chęć zmiany otoczenia. Rzadko jest szczęśliwy w małżeństwie.

Tygrys – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Tygrys jest odważny i nie obawia się trudności. Z problemami walczy na pięści, posłuży się każdą dostępną metoda, byle tylko nie zatrzymać się przed meta. W znaku tym nie znajdziemy osób chwiejnych, czy niezdecydowanych. Tygrys ma ambitne plany, nigdy nie poprzestaje na małym. Pobudza otoczenie do działania i bywa natchnieniem dla innych znaków. To wieczny buntownik, rewolucjonista i urodzony przywódca.

Kto urodził się w roku Tygrysa, ten jest energiczny i pewny siebie. Pragnie sprawdzać się w trudnych zadaniach i wygrywać w konkursach. Marzy o popularności i podziwie, jakim obdarzą go inni ludzie. Odnosi błyskotliwe sukcesy ponieważ ma wiele świetnych, a nawet rewolucyjnych pomysłów.

Tygrys przez całe życie ucieka przed nudą i chętnie angażuje się w różne ryzykowne przedsięwzięcia. Jest ambitny i chce zdobyć władzę nad ludźmi. Pragnie, aby wszyscy słuchali go i naprawdę podziwiali. Nie obawia się żadnych niespodzianek, ma wspaniały refleks i jest dobrym mówcą. Potrafi sprytnie przekonać wszystkich do swoich pomysłów, a nawet zaprząc do realizacji swoich ukrytych celów. Sam też potrafi docenić cudze pomysły i nie wstydzi się czerpać z nich inspiracji.

Niechętnie się podporządkowuje, szanuje polecenia szefów tylko wówczas, gdy bezapelacyjnie uzna ich słuszność. Tygrys ma trudny charakter – jest gwałtowny zawsze mówi to, co myśli, a swoich przeciwników niszczy bez specjalnych oporów.

Tygrys jest energiczny, ale czasami brakuje mu wytrwałości. Woli entuzjastycznie rozpoczynać sprawy, niż je w pocie czoła kończyć. Przemęczony porzuca niektóre zobowiązania, a nawet zapomina o obietnicach i szuka nowych przygód. Bywa też nerwowy i bardzo niecierpliwy. Nie radzi sobie zbyt dobrze z niepowodzeniami i bardzo nerwowo reaguje na jakąkolwiek krytykę ze strony współpracowników.

Najbardziej obawia się utraty autorytetu. Z tego powodu Tygrys nerwowo rozgląda się w poszukiwaniu ewentualnych przeciwników. Często jest zestresowany lub wdaje się w niepotrzebne utarczki i konflikty. Jeśli jednak znajdzie sobie wytrwałych pomocników i mądrych przełożonych, to zdoła zajść w życiu wysoko. Z ta sama siła i równie dziko kocha albo nienawidzi. Wahanie i zastanawianie się są jej obce, rzuca się gwałtownie do przodu i jak to z kotami bywa… spada na cztery łapy.

W przyjaźni jest jednak lojalny i oddany. Zdecydowanie lepiej zaprzyjaźnić się z nim, niż stanąć po drugiej stronie barykady. Osoba urodzona w tym znaku jest nieufna i drażliwa, nieświadomie można urazić jej miłość własna, a tego długo nie zapomina. Tygrys, mimo ciężkiego charakteru, łatwo zdobywa sojuszników. Fascynuje ludzi, nie sposób przejść obok niego obojętnie. Tygrys ma gorące serce, kocha namiętnie i drapieżnie. Jest niezwykle oddany rodzinie, dla najbliższych może nawet zrezygnować z własnego egoizmu.

Tygrys w miłości

W miłości Tygrys zawsze szuka wielkich emocji i porywających namiętności. Pragnie mieć przy swoim boku kogoś, kto prowadzi równie aktywne życie i potrafi mu zaimponować. W swoich uczuciach bywa bardzo niestały. Zakochany Tygrys nie żałuje pieniędzy na prezenty i wspólne podróże, chce być podziwiany za swoje pomysły i żarliwe wyznania.

.

Tygrysy mają wiele życiowej energii, choć i im przydarzają się chwile zwątpienia. Zwykle eksploatują swoje siły dopóki mogą, a potem zaczynają chorować. Aby do tego nie dopuścić od najmłodszych lat powinny wyrobić w sobie prawidłowe nawyki dotyczące diety i zdrowego stylu życia.

Zalety i wady tygrysa

Zaletą urodzonych w roku Tygrysa jest olbrzymi entuzjazm, z jakim podchodzą do każdej sprawy. Potrafią pociągnąć za sobą innych i dodać im odwagi.

Wadą Tygrysa jest zmienność i brak wytrwałości. Przez które zbyt szybko rezygnują z podejmowanych działań.