Szczur horoskop chiński

Szczur w horoskopie chińskim – cechy

Bystry, zdolny, szybko uczący się, dokładny. Jego pozorny spokój skrywa pełną niepokoju duszę. Ostrożny i podejrzliwy. Szczur jest niepohamowany w swych zachciankach.

Zewnętrznie spokojny i zrównoważony, w środku pełen rozterek i niepokojów. Żądny jest sukcesów, uznania i sławy, ale nie za wszelką cenę. Tak naprawdę, jest trochę sentymentalny, kochać potrafi bez granic, nawet przy braku wzajemności.

Kobieta

Miła i atrakcyjna. Czasem jednak atakuje nie przebierając w słowach. Nie potrafi być praktyczna, gromadzi rzeczy nie pierwszej potrzeby

Mężczyzna

Kochliwy, często bez wzajemności. Gorący w miłości. Cierpliwy, dobrze ułożony i małomówny. Nie znosi ciężkiej pracy. Często skąpy. Dziedziny, w których mu się wiedzie to polityka, sztuka i literatura.  Kto urodził się w roku Szczura, ten jest spostrzegawczy i bardzo pomysłowy. Pragnie zawsze być pierwszy i we wszystkim najlepszy. Do działania popycha go nie tylko wielka ambicja, ale też niezwykle silna żądza przygód.

.

Szczur – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Szczur jest osobą ciekawą świata i życia. Pragnie zawsze być w samym centrum wydarzeń i jest przekonany, że bez niego świat przestanie się kręcić. Uwielbia rozwiązywać zagadki i odkrywać powiązania między ludźmi i zjawiskami. Jest urodzonym negocjatorem, inteligentnym strategiem, a czasem nawet podstępnym intrygantem. Rodzi się pod znakiem uroku i agresji. Wydaje się spokojny i zrównoważony ale pod maską spokoju kryje się agresywność i ciągły niepokój wewnętrzny.

Szczur jest twórcą kłopotliwych sytuacji, jest małostkowy a czasem neurotyczny. Zawsze jest pierwszy do narzekania. Towarzyski, ubóstwia plotki i skandaliki, dlatego ma więcej znajomych niż rzeczywistych przyjaciół. Zamknięty w sobie rzadko dzieli się z kimkolwiek swoimi problemami.  Swoim postępowaniem Szczur potrafi zaimponować tym ludziom, którzy potrzebują opiekuna i przewodnika. Z tego powodu Szczurowi nigdy brakuje zachwyconych wielbicieli. Jest bardzo towarzyski, nie brakuje mu dowcipu i polotu. Choć bywa impulsywny, a nawet nadpobudliwy, to potrafi znaleźć się w towarzystwie. Nie zapomina o doznanych uprzejmościach i potrafi dbać o ludzi, którzy mu sprzyjają.

Sam nie chce jednak zależeć od innych, a o swoich sekretach i planach opowiada tylko najbliższym przyjaciołom. Jest dobrym organizatorem i kierownikiem. Potrafi przewidzieć niebezpieczeństwo i odpowiednio wcześnie mu zaradzić.

Jednakże przede wszystkim Szczur jest oportunistą: przez całe życie czerpie korzyści z otoczenia, wykorzystuje rodziców, przyjaciół, stosunki, pieniądze /cudze i swoje/.. Szczur ma bogatą wyobraźnię, niekiedy staje się twórcą.

Jest znakomitym krytykiem, ale często przejawia skłonność do uprawiania krytyki destrukcyjnej, dla samej przyjemności krytykowania. Nawet przeciętny, ograniczony i prowincjonalny jest szczery i uczciwy.

Posiada zdolność doprowadzania do końca przedsięwzięć zagrożonych niepowodzeniem. I zawsze odniesie sukces w życiu, jeżeli uda mu się opanować wieczne niezadowolenie i skłonność do życia bieżącą chwilą. Cokolwiek by robił, Szczur woli „radzić sobie w życiu” niż pracować i czuje się szczęśliwy gdy to inni na niego pracują, Kiedy jednak dorobi się pieniędzy – natychmiast je przepuszcza.

Skłonność do łatwego życia i pewne rozleniwienie są dla Szczura ochroną przed zetknięciem z twardą rzeczywistością. Dlatego może gustuje w „artystycznym trybie życia”, woli posługiwać się intelektem a nie mięśniami i odnosi sukcesy jako działacz polityczny czy społeczny, albo dobrze daje sobie radę we własnym przedsiębiorstwie. Szybko robi karierę i zdobywa coraz wyższe stanowiska. bo ambicja każe mu podejmować się wciąż nowych zadań. Nieraz cierpi na tym jego zdrowie i rodzina. W młodym wieku Szczur bardzo dobrze znosi ryzyko i niezwykle łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Tak jak w pracy ceni sobie ryzyko, tak w życiu rodzinnym pragnie miłości i bezpieczeństwa, choć czasem nie chce się do tego przyznać. Z tego też z uporem gromadzi dobra materialne, zawsze też stara się mieć oszczędności i dobre lokaty.

Jest sentymentalny. Może być niezwykle hojny, dla osoby którą kocha /nawet przy braku wzajemności/, lecz to dlatego, że w sprawach serca jest samowystarczalny.

Szczur hazardzista, awanturnik, chciwiec jest równocześnie Szczurem sentymentalnym.

Miłość

W miłości jest namiętny i szczery. Dla dobra ukochanej osoby zdolny jest do wielkich wyrzeczeń, choć czasem bywa nieznośnie egoistyczny i nie pyta, czy ukochana osoba popiera jego decyzje. Kiedy jego uczucie nie spotka się z wzajemnością, może stać się zazdrosny i nieprzyjazny.

.

Wiele zależy od tego, czy Szczur urodził się w lecie, czy w zimie swojego roku. Ten z lata ma „norkę zawsze pełną”. Ten z zimy bardzo starać się musi o dobra doczesne.

Szczury nie ma najmocniejszego zdrowia, powinni dbać o siebie i uprawiać sport, który pozwoli im rozładować nagromadzone nerwy i stresy.

Zalety i Wady

Zaletą urodzonych w latach Szczura jest silna ambicja, siła przebicie i brak kompleksów. Szczur nie boi się nowości i potrafi odkrywać cudze motywacje

Wadą bywa instrumentalne traktowanie innych ludzi i brak poczucia bezpieczeństwa. Szczur stara się nie przyznawać do popełnionych błędów i lubi zrzucać winę na innych.