Smok – Horoskop Chiński

Lubi być ważny. Lubi bogactwa. Marzy o wielkości. Bystry, pojętny, łatwo jednak ulegający wpływom. Jest dynamiczny, aktywny, pełen sił życiowych. Szczery, uczciwy, godny zaufania w każdej sytuacji. Uchodzi za symbol życia i rozwoju. Jest też znakiem szczęścia, które zresztą towarzyszy niemal wszystkim Smokom przez całe życie.

Kobieta

Tajemnicza i małomówna. Bardziej racjonalistka niż kierująca się uczuciem. Typ intelektualistki. Z trudnością się zakochuje. Wielu mężczyzn jest nią zafascynowanych. Dość późno wychodzi za mąż.

Mężczyzna

Optymista, uczciwy, nieustannie zajęty. Zdrowie mu dopisuje. Uparty, łatwo obrażający się. Gadatliwy. Posiada silną wolę. Chce być kochany, ale sam nie jest zbyt gorący. Jeśli nie powiedzie mu się w miłości bez trudu znajduje inną partnerkę.

Smok – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Kto urodził się w roku Smoka, ten ma silny charakter i niezwykłe pomysły. Ma też wiele życiowej energii, którą gotów jest przeznaczyć na realizację trudnych i potrzebnych zadań. Smok jest wesołym altruistą i marzycielem. Potrafi także być niezwykle wytrwały i cierpliwy. Niesprzyjające okoliczności często niespodziewanie obracają się na jego korzyść. Smok ma wielkie marzenia i ambicje. Jest urodzonym optymistą i wierzy, że jego działania zostaną prędzej czy później uwieńczone sukcesem. Na swojej życiowej drodze spotyka wielu życzliwych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają mu rozwijać talenty i realizować marzenia. Smok nie obawia się wcale ciężkiej pracy i ryzyka, potrafi postawić wszystko na jedną kartę i śmiać się z siebie w razie przegranej. Jest dobrym aktorem i potrafi skupić na sobie uwagę otoczenia. Zawsze wyróżnia się z tła i dba, aby wszystko, co robi było wyjątkowe i dobrze nagłośnione. Bucha żywotnością, witalnością i dobrym samopoczuciem. Bezpośredni i prostolinijny ale jest zdolny do hipokryzji i rozrabiania, ale również – trzeba to powiedzieć – brak mu taktu i „dyplomacji” w potocznym sensie słowa. Chociaż nie tak niewinny jak Dzik, jak daje wprowadzić się w błąd. Jest idealistą i perfekcjonistą. Chęć dorównania najlepszym powoduje, że często i od siebie, i od innych żąda za wiele; lecz także czasem za wiele daje.

Drażliwy i uparty mówi za dużo, a w tym słowa często wyprzedzają myśli. Niemniej jego zdanie jakkolwiek byłoby wypowiedziane – warte jest wysłuchania, a rady są z reguły dobre. Ludzie rzeczywiście słuchają go i wpływu Smoka na nich nie można nie docenić. Smok jest zwykle dumny, traci łatwo panowanie nad sobą, a przy tym jest utalentowany, inteligentny, chętny i szczodry. Może zrobić wszystko. Cokolwiek zaś by zrobił – zrobi dobrze. Tak długo jak żyje nie będzie w potrzebie. Nie ma znaczenia, jaki typ kariery Smok obierze, będzie błyszczał jako wojskowy i duchowny, jako przedsiębiorca i jako polityk, uczony i zwyczajny szary człowiek. Skłonny jest poświęcić wie wielkiej idei i oddać jej wszystko. Także w złym – jako przestępca, też będzie wielki, zawsze bowiem musi zwyciężać.

Lubi takie zajęcia, które wiążą się w odpowiedzialnością, rządzeniem i nowoczesnymi wynalazkami. Ma talent przywódczy i zdolność do organizowania różnych przedsięwzięć, ale często wcale nie rozumie słabości i niepokojów innych ludzi. Oczekuje, że wszyscy będą tak samo energiczni i pewni siebie jak on sam i dziwi się, że ktoś może nie nadążać za smoczym rytmem. Nie zostawia jednak przyjaciół w potrzebie i nie porzuca trudnych spraw. Do końca usiłuje znaleźć rozwiązanie i zwykle w ostatniej chwili zdarza się coś, co ratuje Smokowi skórę. Potrafi też wzbudzić w otoczeniu szacunek, a nawet respekt. Nie interesuje się plotkami i intrygami, woli mówić prosto z mostu o tym, co mu leży na sercu. Czasami jednak bywa trochę próżny, sporo też wydaje na zabawę i przyjemności.

Nie umie oszczędzać i gromadzić pieniędzy, ale niczego mu w życiu nie brakuje. Smok ma zawsze powodzenie w miłości. Jego energia i poczucie humoru przyciągają do niego coraz to nowych wielbicieli. Smok nikomu nie żałuje komplementów i sympatycznych prezentów, potrafi z wdziękiem prowadzić kilka romantycznych związków na raz. Jedynie ktoś równie pomysłowy i energiczny zdolny jest zatrzymać przy sobie Smoka na dłużej. Smok obawia się zależności w uczuciach choć z czasem wszystkie Smoki łagodnieją i potrafią docenić wierność i zaangażowanie partnera. Smok jest kochany, chociaż sam kocha rzadko. Sprawy serca nie wywołują jego obaw i nie czuje się rozczarowany w miłości. To raczej on powoduje dramaty, łamie serca, a Pani Smok obojętnie przechodzi obok propozycji małżeństwa. Smoki nie są zresztą przeznaczeni do wczesnego małżeństwa.

Niektóre z nich zostają bezżenne do końca swych dni, pędzonych w szczęściu, bo – mówiąc prawdę – w samotności są najszczęśliwsze ze swoją skłonnością do samowystarczalności. Zdrowie Smoków jest silne. One same do szczęścia potrzebują przede wszystkim ruchu i aktywności.

Zaletą Smoków jest entuzjazm, optymizm i odpowiedzialność.

Wadą bywa agresywne zachowanie i brak umiaru w wygłaszaniu swoich opinii i sądów.