Małpa - Horoskop Chiński

Pomysłowa, gadatliwa, niezwykle towarzyska. Posiada poczucie humoru, lubi żarty. Żywa i zwinna. Ma duże poczucie humoru, lubi szczerze się pośmiać. Inteligentna, ciekawa świata i ludzi. Oryginalna, pełna pomysłów, radzi sobie w każdej sytuacji. W miłości, mimo swoich walorów, nie ma satysfakcji.

Kobieta

Uwodzicielska. Nie przywiązującą się do partnerów. Wścibska, skłonna do intryg. Sukcesy zdobywa na polu naukowym.

Mężczyzna

Inteligentny, zdolny, oczytany. Kpiarz. Trudno odgadnąć jego myśli. Z łatwością pokonuje trudne problemy. Szybko nudzi się partnerem.

Małpa – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Spośród 12 znaków cyklu księżycowego znak Małpy patronuje ludziom o najbardziej niezwyczajnym charakterze. Kto urodził się w roku Małpy, ten jest spostrzegawczy, towarzyski i ciekawski. Pragnie, aby jego życie pełne było spotkań z ciekawymi ludźmi i podróży, które pozwolą mu zdobywać coraz to nowe wiadomości i umiejętności Małpa jest dobrym obserwatorem i interesuje się wszystkim, co widzi dookoła. Lubi się uczyć i ma doskonałą pamięć. Bywa też przebiegła i potrafi trzymać w tajemnicy swoje sprawy. Łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, ma wielu ciekawych przyjaciół i wpływowych znajomych nie tylko w swoim mieście, ale w całym kraju.

Uwielbia przeprowadzać się, podróżować i zwiedzać coraz to nowe miejsca. Wspaniale opowiada i śpiewa, a jej uwagi są niezwykle zabawne i celne. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i z tego powodu często bywa proszona o pośrednictwo lub pomoc w różnych towarzyskich sprawach.

Małpa jest figlarna, psotna i złośliwa, jest pełnym werwy dowcipnisiem, często jednak przebiegłym i nieszczerym. Chociaż jest stworzeniem towarzyskim, sprawiającym wrażenie, że jego stosunki z innymi układają się gładko i przyjaźnie, bardzo często jest to jedynie podstęp ze strony Małpy, która w rzeczywistości bywa egoistyczna i samolubna. Pod pokrywą przyjaźni i życzliwości ukrywa Małpa swoją niewysoką opinię o innych. Świadoma swego przekonania Małpa nie ufa ludziom urodzonym pod innymi znakami, a w konsekwencji uważa za coś lepszego od nich.

Stąd bierze się jej próżność. Małpa ma ambicje intelektualne. Czyta wszystko, chce wszystko wiedzieć i widzieć, zbiera do skarbca pamięci okruchy informacji z najróżniejszych poletek badań naukowych. Często jest wręcz ekspertem wiedzącym wszystko o wszystkim, umiejącym przywołać ze swej fantastycznej pamięci najdrobniejsze detale czegokolwiek co przeczytała, usłyszała, widziała. Taka wiedza – choć nie zawsze ocierająca się o dyletantyzm – podbudowuje ego Małpy, a świetna pamięć może ją niekiedy zaprowadzić na manowce, gdy zapomni, że darem nie mniej ważnym od zapamiętywania jest dar zapomnienia.

Małpa nie jest przesadnie ambitna czy cierpliwa, rzadko bywa dokładna lub punktualna. Potrafi za to ułożyć sprytny plan działania, a nawet wykorzystać błędy innych. Chętnie współpracuje z ludźmi, choć czasami zbyt wiele uwagi poświęca nieistotnym szczegółom i towarzyskim plotkom. Wytrwale zbiera i zapamiętuje wszystkie informacje, jakie tylko znajdzie. Kiedy się z kimś pokłóci, to nie waha się wykorzystać tego, o czym się dowiedziała. Bywa czasem niepotrzebnie mściwa, a nawet okrutna. Ceni sobie wolność i nie lubi słuchać rozkazów, przez co czasem w pracy popada w kłopoty. Na każdy temat na własne zdanie i wcale się z tym nie kryje. Chętnie zaczyna nowe sprawy, a potem przekazuje je innym i ochoczo znajduje sobie następne dziedziny.

Małpa jest pełna inicjatywy, pomysłowa, obdarzona talentem wynalazcy. Potrafi z zaskakującą szybkością rozwiązywać trudne zadania. Lecz uwaga: niech Małpa, którą jakiś nie rozwiązany problem zainteresował, nie odkłada myślenia o nim do dnia następnego, szybko bowiem traci zainteresowanie nowością, kontentując się stwierdzeniem „ja bym to i tak lepiej zrobił”. Spośród Małp wywodzi się najwięcej potencjalnych laureatów nagród państwowych, nie wspominając już o nagrodach Nobla… Małpie sprzyja szczęście w zawodach, które związane są z mediami, edukacją i podróżami. Ich wadą jest krótka pamięć i wielka gadatliwość. Aby zadowolić słuchaczy i zyskać ich podziw niektóre Małpy posuwają się za daleko.

Inteligencja Małpy daje jej nieprzeciętną zdolność ogłupiania innych.

Małpa nie ma skrupułów. Nie zawaha się przed kłamstwem czy oszustwem, kiedy ma to posłużyć jej interesowi. Tak długo będzie nieuczciwa, jak długo ma pewność, że ujdzie jej to płazem. A że prawie nigdy nie da się złapać … Jest przecież tak czarująca, taka inteligentna, taka kulturalna! W głębi duszy Małpa jest oportunistką. I ma do tego pełne prawo, ponieważ ma to swoje Małpie szczęście zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach. Mimo że kłamie, mimo że oszukuje, ludzie będą poszukiwać jej towarzystwa, pomocy i współpracy.

W sprawozdawczości i w planowaniu Małpa nie ma sobie równych. Byle tylko uważała by nie mówić za często i za dużo, gdyż zmęczy wtedy ludzi swym gadulstwem i poplątać się może we własnych, co raz to innych, ale nie realizowanych, obietnicach.

Małpy nie są zbyt romantyczne i nawet na randce znajdą powód do żartów. Lubią flirtować i zawierać nowe znajomości, ale nie są przesadnie kochliwe. Mimo to nigdy nie narzekają na brak wielbicieli. Nastroje i zachcianki Małp są jednak bardzo zmienne, a one same czasem obrażają się na bliskie osoby bez poważniejszego powodu.  Aczkolwiek mało romantyczna, Małpa rzadko znajdzie pełnię szczęścia w kontaktach z płcią przeciwną. Łatwo się zakochuje , ale łatwiej jeszcze zmienia obiekt uczucia i pożądania. Ciągle szukając pełnej satysfakcji – nie znajdzie jej, bo umiejętność krytycznej oceny i jasnego widzenia rzeczywistości nie pozwoli Małpie oślepnąć w blasku miłości. Tu jednak, przed prostracją duchową, ratuje Małpę jej poczucie humoru. Lepiej niż ktokolwiek inny potrafi śmiać się z własnych niepowodzeń i wyciągać z nich wnioski na przyszłość.

Niezależnie od znaku, pod którym urodził się partner Małpy, będzie miała wiele dzieci. Poligamiczna w traktowaniu płci przeciwnej, dąży Małpa podświadomie do pozostawienia po sobie trwałego śladu biologicznego. Zdrowie Małpy wymaga troski, bo Małpy często nie dbają o dietę i kondycję. Są zadowolone, kiedy ktoś się o nie troszczy i przypomina im o ważnych sprawach Zaletą urodzonych w roku Małpy jest błyskotliwa inteligencja i wielki urok osobisty. Wadą bywa skłonność do plotek i zapominalstwo, przez które Małpy niepotrzebnie tracą wiele wspaniałych okazji.