Lipa - Horoskop Celtycki

11.03 – 20.03

13.09 – 23.09

Horoskop celtycki charakteryzuje osoby urodzone pod znakiem tego drzewa jako urokliwe i mogące liczyć na ogromne wzięcie u płci przeciwnej. Lipa zaś potrafi ten swój czar wykorzystywać i każdemu zawrócić w głowie.

Wprawdzie marzy ona o bezpiecznym, ustabilizowanym i wygodnym życiu, ale gdy to się spełnia, nie ma to dla niej większego znaczenia. Marzy o czymś wielkim, ale potrafi zadowalać się małym, co jest w zasięgu jej ręki. Dzięki swoim umiejętnościom, dużej pomysłowości i praktycznym talentom, wystarczy jej nawet namiot, aby stworzyć warunki prawie domowe. Jest niezwykle praktyczna niemal zawsze i w każdych okolicznościach.

Lipa to osoba trudna do rozszyfrowania. Jest pełna sprzeczności. Na pozór spokojna, ale bywa też bojaźliwa. Beztroska, ale i pesymistyczna. Łatwo wpada w znużenie i zapewne również z tego powodu jest raczej niestała w uczuciach. Można liczyć na jej dyskrecję, ale już nie na to, że nasze wynurzenia skłaniają do jakiejś aktywności. Jest przyjazna, ale bywa też zazdrosna, czego powodem jest między innymi silny u niej instynkt posiadania. Lubi pochlebstwa i jest ich wręcz spragniona.

Mimo sporego bagażu wad, jest chętnie widziana w towarzystwie, budzi powszechną sympatię. Łatwy kontakt z nią zapewnia jej rozmówcom komfort psychiczny, dowartościowanie się, tym bardziej, że Lipa nie jest gadułą i umie wysłuchiwać innych. Do ludzi odnosi się z szacunkiem, nie stara się nikogo sobie podporządkowywać. Jest lubiana nawet przez tych, którzy nie mają wątpliwości, że należy do osób, na których trudno polegać.

W miłości jest wybredna. Poszukuje partnera, który byłby podobny do niej. Jeśli już spotka pokrewną duszą i miłość zwieńczona zostanie stałym związkiem, okoliczność ta wywrze ogromny wpływ na jej równowagą psychiczną i sprawi, że będzie mogła uwolnić się od nękających ją sprzeczności charakterologicznych. Silnie rozwinięte u niej poczucie własnej godności umocni się jeszcze bardziej.

Ogólne cechy urodzonych pod znakiem Lipy: natura towarzyska, rozwinięty zmysł spostrzegawczości, realizm.

Sławni ludzie spod tego znaku:

Ludwik XIV (1638-1715

August Renoir (1841-1919)

Albert Einstein (1879-1955)

Julian Tuwim (1894-1953)

.

Żródło:

Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktry ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa