Koza - horoskop chiński

Koza, będąca znakiem chińskiego zodiaku, jest uważana za łagodną, empatyczną i kreatywną istotę. Osoby urodzone pod tym znakiem często wykazują przyjazne i pomocne podejście do innych, a ich artystyczne zdolności są często godne podziwu. Koza ceni harmonię i dobrze rozwinięte relacje, dbając o dobro innych. Jednak czasami może być niezdecydowana, co wynika z jej wrodzonej delikatności i wrażliwości. Mimo to, kozy są lojalne i oddane wobec bliskich. Mają skłonność do wyrażania siebie w różnorodnych dziedzinach sztuki, co sprawia, że są prawdziwymi twórcami o duszy pełnej pomysłowości. Ich miękka natura i troska o innych często przyczyniają się do budowania harmonii w relacjach międzyludzkich.

Kobieta

Skryta w okazywaniu uczuć. Potrafi opanować emocje. Sprawia wrażenie zimnej. Jest jednak gorąca w miłości i przyjaźni. Umysł ma praktyczny. Sposób bycia konwencjonalny. Krytyczna.

Mężczyzna

Typ egoisty dbającego o własne korzyści. Obdarzony silną wolą. Pełen uroku i pełen wielkich planów. Małżeństwo jego jest zazwyczaj bardzo udane. Kto urodził się w roku Kozy, ten jest ostrożny i przewidujący. Wierzy w dobry los i ma filozoficzną naturę. We wszystkich wydarzeniach stara się dostrzegać przejawy wyższego porządku.

Koza charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Koza nie przepada za zmianami i niespodziankami. Pragnie, aby jej życie było uporządkowane i spokojne. Ryzykowne sytuacje i trudne problemy męczą Kozę i sprawiają, że czuje się poganiana i zestresowana. Urodzeni w roku Kozy cenią ciszę i porządek. Z tego powodu Koza nie pragnie władzy czy innych przywilejów, które naraziłyby ją na konfrontację z innymi ambitnymi osobami.

Stara się odpowiadać tylko za siebie, unika doradzania i bez potrzeby nie wtrąca się cudze sprawy. Nie lubi podejmować ryzykownych decyzji i często długo marudzi i zwleka zanim się na coś zdecyduje. Chętnie zasięga porad i opinii różnych osób, a nad szczegółami debatuje w nieskończoność.

Koza to znak przede wszystkim kobiecy. Urodzeni pod jego wpływem ludzie są eleganccy, czarujący, uroczy, mają artystyczne usposobienie i skłonność do bliskiego obcowania z naturą. Byliby to ludzie najcudowniejsi ze wszystkich, gdyby nie to, że Koza to równocześnie pesymistą, przejmującą się wszystkim i wszystkimi.

Koza nigdy nie jest w pełni szczęśliwa i usatysfakcjonowana tym co ma. Przyjaciół i kolegów rozjątrza swymi kaprysami, nie zdając sobie sprawy z tego, że staje się po prostu nudziarzem. Brakuje jej samokontroli. Ciągle powinna więc oczekiwać, że ci inni będą dla niej cierpliwsi niż dla samych siebie. Potrafi być układna i zgodna, kiedy bardzo chce, ale to dlatego, aby wykorzystać innych, a niekiedy po to, aby żyć ich kosztem.

Koza – horoskop chiński

Koza nie dąży do niezawisłości za wszelką cenę. Chętnie przystosowuje się do każdych warunków i do każdego rodzaju życia – byle tylko przyniosło to jej minimum bezpieczeństwa. Nieśmiała, kobieco miękka /żeby nie powiedzieć zniewieściała/. Koza skłonna jest do zwierzeń i skarg. Kocha bowiem by jej radzić, by nią kierować i chce w ten sposób znaleźć się w centrum zainteresowania, mimo swej nieśmiałości i wiecznych wątpliwości. Chociaż nie wie w którą ścieżkę skręcić – prowadzona przez innych skręca w najlepszą. Koza nigdy nie przyzna, że samemu sobie zawdzięcza opały, w jakich się znalazła. Ogólnie rzecz biorąc nie ma ona ani poczucia odpowiedzialności, ani inicjatywy, ani wreszcie silnej woli. Stworzona została, by słuchać i podążać za innymi. Czy to przekreśla Kozę jako przywódcę, uniemożliwia jej sukces? Nie, w żadnym razie. Wprost przeciwnie. Te właśnie cechy stają się nieocenioną podstawą sukcesu i kariery, byle tylko wybrać właściwą profesję. Aktorem czy muzykiem będzie Koza znakomitym: słuchając reżysera czy dyrygenta – wejdzie na szczyty swego zawodu. Także w dziennikarstwie /będzie dobrym dziennikarzem, ale nigdy redaktorem naczelnym/,a w administracji państwowej jest Koza murowanym kandydatem do wielkiego sukcesu zawodowego; słabości charakterologiczne stają się jej siłą w stosownych układach odniesień wzajemnych.

Koza jest pracowita i wytrwała, ale potrafi też sprytnie zrzucać swoje obowiązki na innych. Ma wielu pomocników i zastępców. Szybko się uczy, łatwo zdobywa zaufanie ważnych osób i jest lubiana przez współpracowników. Nie lubi monotonnych zajęć i czasem bywa bardzo zapominalska. Sprzyja jej szczęście w sprawach materialnych, ale wiele pieniędzy wydaje na swoje wygody i przyjemności. Ceni sztukę i zna się na urządzaniu domu. Jest towarzyska i ma oddanych przyjaciół, których chętnie zaprasza i gości. Koza lubi wakacyjne wyjazdy, ale niechętnie wybiera się w naprawdę długie podróże. Bardzo przywiązuje się do całego swojego otoczenia. Jest idealistką i chętnie działa społecznie lub w imię różnych ideałów. Wierzy, że dzięki jej staraniom świat stanie się chociaż trochę lepszy. Swoje pomysły realizuje z wielką odwagą i poświęceniem. Chętnie pomaga bliskim ludziom i zawsze stara się naprawić szkody, jakie zdarzyło jej się wyrządzić innym. Nie lubi oszustw i trzyma się z dala od plotek oraz intryg. Z tego powodu wiele osób powierza Kozie swoje tajemnice i sekrety. Niektórzy jednak starają się wykorzystać dobre serce i dobroduszność Kozy. Koza nie potrafi się długo gniewać, choć nie zaufa ponownie osobie, która ją zraniła.

Koza w miłości

W dążeniu do poczucia bezpieczeństwa, Koza mężczyzna i Koza kobieta dążą do małżeństwa z bogatym i wpływowym partnerem.

Rzadko zdarza się, by Koza była nieszczęśliwa czy źle urządzona w życiu. Jej rogi odstraszają bojaźliwych przeciwników, futro zapewnia jej ciepło i komfort, a smaczną trawę znajdzie wszędzie. Zawsze spada na cztery łapy i będzie jej dane to, co w Japonii nazywają I-SZOKUU / życie w warunkach pełnego korzystania ze wszystkich zmysłów, z dobrym jedzeniem, luksusową odzieżą, itp… jednym słowem – pełny komfort materialny umie bowiem we właściwym czasie zastukać do właściwych drzwi.

Autor: Karina Abraham

Prekursorka metody CMF, certyfikowana egzorcystka świecka, certyfikowana nauczycielka Vedic Art, certyfikowana facylitatorka Psychobiologii i Terapii psychosomatycznej, Family Coach w zakresie terapii systemowej Berta Hellingera. Pomagam ludziom osiągnąć szczęście w życiu codziennym, kierując się mottem “Twoje szczęście jest moim szczęściem”. Pracuje metodą CMF, która zawiera szereg różnych narzędzi, aby móc jak najlepiej pomóc klientom. Zajmuje się również prowadzeniem warsztatów jako nauczyciel duchowy. Wskazuje kierunek i narzędzia do samorozwoju, dzieląc się własnym doświadczeniem.