Lubiany, elegancki, prawdomówny, wzniosły. Lubi bogactwa. Towarzyski, rozmowny. Z łatwością przystosowuje się do każdej sytuacji. Dorodny, okazały, wytworny i zdolny. Raczej sprytny niż inteligentny, potrafi sprawiać wrażenie błyskotliwego. Pewny siebie, w pracy wydajny i skuteczny. W stosunku do płci pięknej jest lekkoduchem.

Kobieta

Towarzyska, lubi podróżować. Posiada dużą intuicję. Nie da się zaskoczyć swoim wrogom. Lubi bogactwo, ale zdobywa je z trudem dzięki wytrwałości i pilności. Człowieka stojącego na drodze do osiągnięcia celu usuwa często z intrygami. Posiada skłonność do wywyższania się. Nie znosi krytyki. W miłości gorąca. Ubiega się o wyższe stanowiska.

Mężczyzna

Niezbyt kochliwy. Raczej zimny. Nie przeżywa załamań w tej dziedzinie. Zmienia szybko partnerkę, jeśli małżeństwo jego nie jest udane. Lubi wolność. Jest wesoły, gadatliwy. Potrafi uszanować innych. Cieszy się powszechną sympatią.

Koń charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Kto urodził się w roku Konia, ten jest niezależny i odważny. Ma szczery i bezpośredni charakter. Lubi aktywne życie i wciąż rozgląda się w poszukiwaniu nowych wyzwań. Ma często bardzo oryginalne poglądy. Łatwo zdobywa uznanie, a nawet popularność. Koń jest bardzo towarzyski i ma poczucie humoru, które pozwala mu wybrnąć z wielu konfliktów i trudnych sytuacji. Lubi ciężko pracować i chętnie angażuje się w trudne sprawy.

Wyznacza sobie wielkie cele i z poświęceniem realizuje swoje zamiary. Szybko się uczy i chętnie zdobywa nowe umiejętności. Zawsze wie, jak ubić korzystny dla siebie interes i bez trudu dociera do wpływowych i ważnych osób. Choć sporo wydaje na zabawę i swoje przyjemności, to zwykle udaje mu się zgromadzić pokaźny majątek.

Koń jest towarzyski i wesoły. Nawet w najtrudniejszych chwilach nie traci nadziei i potrafi zachęcić ludzi do działania. Jest szczery i zazwyczaj nie kryje się ze swoimi poglądami, przez co czasem zraża do siebie delikatniejsze osoby. Koń jest przekonany, że wszyscy podzielają ich poglądy i rzadko pyta innych o zdanie. Ma wielkie poczucie humoru i talent artystyczny. Zwraca uwagę na odpowiedni ubiór i wystrój pomieszczeń, pasjonuje się sztuką i muzyką. Imponują mu osoby wykształcone i oczytane. Sam Koń także chciałby znaleźć się w gronie elity. Zawsze wygląda wspaniale, zawsze pełny jest sex-sapealu, umie się dobrze ubrać i ubóstwia, by to widziano. Koń kocha okazje, przy których może pokazać się ludziom – koncerty, teatr, zebranie czy bal, a także i pogrzeb, byle był tłumny. I przy każdej takiej okazji wyróżni się a tłumie, a to komplementem stosownie ulokowanym, a to półgłośnym komentarzem, a to anegdotką. Jest więc popularny, traktowany z sympatią i nie ma mu się za złe skłonności do ploteczek. Koń ma szybki refleks, ostry dowcip i umiejętność lapidarnego formułowania sensu problemu, który inni topią w wielosłownych przemówieniach: czasem lepiej niż ty sam wie, o co ci chodzi. Kiedy przemawia – jedyne kartki to te, których słuchacze używają do robienia notatek.

Koń jest utalentowany, umie zadziałać w sprawie praktycznej i daje sobie radę z problemami intelektualnymi. Ale po prawdzie mówiąc jest bardziej przebiegły i sprytny niż inteligentny. Z tego zdaje sobie sprawę i dlatego w głębi serca nie jest siebie pewny, choć nie daje tego poznać.

Koń jest samolubny i egoistyczny. Bez wyrzutów sumienia stratuje każdego, kto stanie mu. drodze. Zrobi wszystko by dogodzić swym ambicjom. Jest egoistą, lecz kiedy już zainteresuje się problemami innych potrafi działać, interweniować, pomagać z wielką odwagą i nie bojąc się osobistego ryzyka. Jest niezależny i własnowolny, dlatego zawsze swoją własną drogę, nie zważając na dorady nawet najżyczliwsze.

Im koń wcześniej opuści łono rodziny – tym lepiej dla niego samego; zrobi to zresztą ochotnie i z radością, ponieważ atmosfera domowego ogniska jest dla niego ważną rzeczą, ale tylko wtedy kiedy to On – Koń temperaturę tej atmosfery ustalił. Kiedy wreszcie Koń stworzy własną rodzinę, będzie w niej osią i piastą wszystkich spraw, kocha bowiem by rodzinny świat kręcił się wokół niego. Jego radości i jego smutki są tym, co musi innych zajmować. Koń najbardziej obawia się samotności, nudy i braku przygód. Chętnie pracuje w zawodach, które wymagają częstych podróży i spotykania się z różnymi ludźmi. Bardzo lubi być podziwiany i stara się z całej siły zasłużyć na pochwały. Koń nie bywa w życiu samotny i ma wielkie powodzenie w miłości. Otacza się wieloma wielbicielami lub prowadzi skomplikowane flirty. Przywiązuje się do tych osób, które okazują mu szczerość, czułość i troskę. Lubi romantyczne filmy i niezwykłą atmosferę. Pragnie też, aby ukochana osoba podzielała jego pasje i niezwykłe zainteresowania W relacjach z płcią przeciwną Koń jest miękki i słaby. Odda wszystko za miłość. W miłości potrafi tak się pogrążyć, że zapomina o wszystkim innym na świecie.

Kiedy uda mu się opanować miłosne słabości i ambicja weźmie górę nad namiętnością, wkracza Koń na drogę życia szczęśliwego i pełnego sukcesów Pierwsze dwie fazy życia każdego Konia są okresem wzlotów i upadków. Dopiero w fazie trzeciej, ostatniej osiągnie spokój i stabilizacja.

UWAGA: co 60 lat znak Konia jest znakiem Ognistego Konia /proszę liczyć od roku 1966 w górę i w dół/. Ten znak jest zły tak dla samego Konia, jak i rodzin, które go mają w swoim kręgu, i którym przynosi pecha, chorobę, wypadki.

W pewnych rejonach rodzice powstrzymują się od płodzenia i wydalania dzieci w takim roku. Ale pogląd ten nie jest powszechny i uzasadniony w pełni przekonywująco. Rok Ognistego Konia wyostrza cechy charakterystyczne Konia, również /i przede wszystkim/ cechy dobre i pożądane. Ognisty Koń będzie lepszy, ale także … będzie przy tym większym egoistą. Jedno jest pewne: w drodze w górę Ognisty Koń zajdzie dalej i wyżej. Udając – dotrze do samego dna …

Jego największą wadą bywa brak wytrwałości i roztrzepanie. Ma czasem problemy w zorganizowaniu sobie czasu, bo stara się wszystkim pomóc i wszystkich zadowolić. Zwykle Koń potrafi znaleźć sobie mądrych pracowników, którzy pomagają mu pilnować terminów i szczegółów.

Koń ma wiele życiowej energii i nie przejmuje się swoimi słabościami i dolegliwościami. Z tego powodu może nie zauważać, że jego organizm wymaga troski i odpoczynku. Zaletą urodzonego w roku Konia jest wielki entuzjazm i niespotykana siła przebicia. Wadą jest upór i brak szacunku dla zdania lub pomysłów innych ludzi.