Kogut Horoskop Chiński

Posiada przekonanie o swej nieomylności. Zawsze ma, jego zdaniem, rację. W pracy wytrwały i stały. Przeżywa w życiu wiele trudów i rozczarowań zwłaszcza w miłości, od której oczekuje więcej niż dostaje. Powinien strzec się w miarę możliwości wszelkiego rodzaju wód (morza, rzek). Lęka się przyszłości. Jest prostolinijny, co ma w sercu, to na języku, ale czasem wychodzi na tym nie najlepiej. Lubi pomarzyć, jest podatny na filozoficzne rozważania nad losami świata. Obowiązkowy i pracowity. Nie boi się przeciwności losu.

Kobieta

Zarozumiała z tendencją do pychy. Podkreślając swoją niezależność sprawia dużo przykrości partnerowi. Chce by ją podziwiać. W gruncie rzeczy zaś konserwatywna w poglądach i nietrudno ją obłaskawić. Mimo wymienionych cech ma ona dobry charakter.

Mężczyzna

Bystry, zmienny, pyszny. Z łatwością się uczy. Szczery i uczciwy, broni racji za wszelka cenę. Uparty. Posiada wiele cech ekscentryka. Czuły na pochlebstwa. Zdrowie mu zazwyczaj dopisuje.

Kto urodził się w roku Koguta, ten jest pracowity i pogodny. Ma niezależną naturę i stara się nie przejmować cudzymi opiniami. Chętnie przedstawia innym swoje poglądy i zasady, według których stara się postępować. Kogut jest szczery, nawet jeśli naraża się przez to na konflikt z otoczeniem. Nie lubi podstępów i intryg.

Trzyma się z daleka od konfliktów i osób, których nie lubi. Jego poglądy bywają konserwatywne, nie przepada też za ryzykiem. Dopóki może, unika hałasu, pośpiechu i zamieszania. W głębi ducha pragnie, aby na całym świecie zapanowały wreszcie piękno i harmonia. Sprzyja też działaniom społecznym i charytatywnym. Chętnie pomaga innym, ale w głębi serca oczekuje w zamian wdzięczności i przyjaźni. Dba o swoje wykształcenie i dzięki mądrym pomysłom potrafi znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. Pierwszą cechą Koguta, która przed wszystkimi innymi rzuca się w oczy jest jego otwartość posunięta aż do agresywności, aż do brutalności w słowach, w brutalności waleniu kawy na ławę, od której ofiarę ataku uratować może tylko, potraktowanie Koguta bez obrazy, nie jako chama, ale ekscentryka, który z mówienia otwarcie tego, co uważa za prawdę, uczynił dewizę swego życia. Zdarzają się – nader często – Koguty, które miast mówić, piszą i zwykle nie podpisują tego, co napisały…

Otwartość Koguta, jego szczerość i bezkompromisowość, lekceważenie uczuć i odczuć innych, wynika z jego samolubstwa i egoizmu. Ten egoista wyrasta w swoich oczach ponad resztę świata. I niech nie dziwi go to, że od samego początku nie jest i nie będzie dla niego kariery w dyplomacji.

Ekscentryczność Koguta jest iluzją, a jego radykalizm złudą. Przywdziewając taką maskę czyni to, aby łatwiej zostać spostrzeżonym przez otoczenie, wyróżnić się.

Jednak w głębi serca i duszy pozostaje Kogut konserwatystą. Konserwatystą zdecydowanym i głęboko przekonanym o tym, że wszelkie zmiany, wszelki postęp są niepotrzebne.

Jedno jest pewne, Kogut nie ma wątpliwości co do tego, że to on właśnie, i nikt inny, ma rację. Zawsze, wszędzie, w każdej sytuacji. Każdy Kogut uważa, że najlepszym jego przyjacielem jest on sam. I każdy Kogut jest przekonany, że inni czekają tylko na jego /nieproszone/ rady. Koguty są naturami awanturniczymi i brawurowymi aż do szaleństwa, ale tylko z pozoru. Posłuchajcie Koguta, jego planów i idei, tak przekonywująco prezentowanych. I zastanówcie się czy można je realizować. Kocha bowiem Kogut marzyć, budować zamki z piasku, wyobrażać sobie siebie samego jako bohatera i przyczynę sprawczą wszelkiego dobra i postępu na świecie.

Dla otoczenia może być Kogut pożądanym kompanem, dodającym pikanterii życiu towarzyskiemu. Lepiej błyszczy i prezentuje się w gromadzie, w tłumie, niż w intymnych sytuacjach, Zawsze jednak musi Kogut pamiętać, że to co uzyskał łatwo może utracić, jeżeli – do czego ma skłonność – będzie przyrzekał więcej niż de facto może spełnić. Ponieważ kocha marzyć, nietrudno jest Kogutowi popaść w lenistwo. Skoro weźmie się za robotę – robi. Jest przodownikiem w pracy, przodownikiem w nauce, przodownikiem w podejmowaniu zadań, których nie da się wykonać. A które jednak wykonuje, częściej zresztą z pomocą ludzką niż boską.

Kogut potrafi robić interesy i bardzo przejmuje się swoją karierą zawodową. Pracuje jednak nie dla stanowiska, co dla satysfakcji i pieniędzy. W pracy jest niezwykle precyzyjny, ostrożny i sumienny. Potrafi kierować innymi ludźmi, choć bywa czasem nieznośnie krytyczny i nie bierze pod uwagę cudzych opinii. Jest indywidualistą i nie lubi pracować w grupie. Chętnie angażuje się w samodzielne interesy i zwykle osiąga dzięki temu spory majątek Może Kogut stać się bogaty i żyć dostatnio, jeżeli potrafi kontrolować swe marzenia. Jego fantazja i inwencja pozwalają mu znajdować pieniądze tam, gdzie nikt ich nie czuje, a wodę wyciśnie nawet z kamienia. Kogut jest szczególnie predysponowany do zawodów, w których kontakt z dużą liczbą ludzi jest konieczny.

Kogut wydaje wiele pieniędzy aby zapewnić sobie i swojej rodzinie spokój oraz wygodę. Dba o swój wygląd i o swoją kondycję. Chce być podziwiany za wszystko, co robi. Jest prawdziwym estetą i znawcą mody. Przejmuje się bardzo wystrojem wnętrz, w jakich przebywa i interesuje się sztuką. Bałagan i brud wpływa bardzo źle na jego samopoczucie. Bywa też, że ocenia ludzi po wyglądzie lub za bardzo przejmuje się plotkami i pozorami. W miłości częściej skrzywdzi siebie niż partnera, byle tylko zatrzymać jego uczucie. W ekstazie marzeń, da kochance nieporównywalne i niepowtarzalne z innymi szczęście. Kogut – mężczyzna jest z natury swej poligamiczny.  Nawet zaangażowany uczuciowo lubi towarzystwo innych kobiet, lubi błyszczeć, imponować i podrywać.

Życie uczuciowe Koguta bywa pełne nagłych zwrotów i niespodzianek. Kogut bardzo łatwo daje się ponieść uczuciom i namiętnościom. Potrafi stworzyć romantyczną atmosferę i szczerze interesuje się wszystkim, co dotyczy partnera. Stara się nikogo nie zranić i czasem flirtuje z kilkoma osobami na raz. W miłości jest namiętny, a bywa także niezwykle zazdrosny! O uczucie wybranej osoby gotowy jest walczyć z prawdziwym poświęceniem.

Kogut potrzebuje więcej niż inne znaki sportu i ruchu na świeżym powietrzu, powinien też dbać o swoją wagę. Inaczej szybko staje się marudny i zrzędliwy, co nie wpływa najlepiej na jego relacje ze światem.

Zaletą urodzonych w roku Koguta jest szczerość i dobra wola, z jaką podchodzą do większości spraw.

Wadą bywa wrodzona przekora i przymus ciągłego dyskutowania z ludźmi, którzy w hierarchii społecznej stoją wyżej od Koguta