Cyprys Horoskop Celtycki

Obejmuj zakres:

25 .01 – 03.02 oraz 26.07 – 04.08

Cyprys horoskop celtycki – charakterystyka

Osoby urodzone pod znakiem Cyprysu lubią prostotę, a surowy tryb życia przedkładają nad wystawność stołu czy wyszukany strój. Cyprys jest smukły, silny, wyróżnia się kształtną sylwetką i prawidłowością budowy ciała. Ale jednocześnie jest w nim coś surowego i wykwintność człowieka nie zepsutego przez cywilizację. Ma skromne wymagania i dość łatwo przystosowuje się do każdej sytuacji. Może egzystować w warunkach bardzo trudnych i być przy tym szczęśliwy. Dojrzewa szybko i staje się samodzielny często znacznie szybciej niż jego rówieśnicy.

Cyprys nie przywiązuje wagi do powodzenia w życiu, jest mu obca pogoń za sławą i pieniędzmi. Najważniejszym jego pragnieniem jest być szczęśliwym. Unika wszystkiego, co stwarzałoby dla niego kłopoty i problemy. Lubi być blisko przyrody. Kocha zwierzęta, ale są też Cyprysy zapaleni myśliwi. Lubi spacery i piesze wycieczki do lasu, w góry. Prawie każdy Cyprys uwielbia wędkowanie, a zwłaszcza te chwile zadumy ze wzrokiem utkwionym w spławiku! Nie jest jednak samotnikiem. Przeciwnie – unika samotności. Stara się tak organizować swoje życie, aby w młodości przebywać stale w gronie przyjaciół, a później mieć liczną rodzinę.

Nie jest sentymentalny. Najczęściej nieco szorstki, ale jest to szorstkość nie pozbawiona emanującego zeń wewnętrznego ciepła; chociaż surowy, ale przyjazny, na którego można liczyć , który przynosi spokój. Ze względu na swoje usposobienie Cyprysy cenione są w towarzystwie, wpływają na nie wyciszająco, umacniają poczucie jedności i bezpieczeństwa. Wprawdzie Cyprys nie jest sentymentalny, ale lubi marzyć. Są to jednak marzenia, które nie przeszkadzają mu unosić się na fali życia, co ceni sobie bardziej niż jego organizowanie. Pogrążanie się myślami w marzeniach jest też dlań rodzajem terapii pozwalającej uciec – przynajmniej na jakiś czas – od nie zawsze wesołej rzeczywistości. Budzi się z tych marzeń bardziej odporny, silniejszy.

Cyprys Horoskop Celtycki

Cyprys unika ostrych dyskusji, niezależnie od przedmiotu sporu. Cechuje go duża elastyczność postępowania i charakteru. Jest wierny w miłości, przyjaźni, a także potrafi być wierny wspomnieniom. Osoby, które obdarza uczuciem, mogą zawsze i bez wahania zwracać sie do niego z prośbą o pomoc.

Wyróżnia się inteligencją, lecz się nią nie popisuje. Otoczenie umie docenić ten walor Cyprysu. Unika ostrych dyskusji, ale nie ucieka od uczestnictwa w rozważaniach, bez względu na temat. Jego sądy są zazwyczaj przemyślane i logiczne.

Życie osób urodzonych pod znakiem Cyprysu upływa spokojnie, bez szczególnych zakłóceń, wśród tych, których kocha.

Cechy urodzonych pod znakiem Cyprysu: stałość uczuć, lojalność, refleksyjność, inteligencja, umiejętność analizowania, logika.

Urodzeni pod znakiem Cyprys:

  • Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
  • Franciszek Schubert (1797-1828)
  • Romain Roland (1866-1944)
  • Franklin Delano Roosvelt (1882-1945)

Żródło:

  • Horoskop Celtycki „O wpływie drzew na charaktery ludzkie” B-P Sp. z o.o. Warszawa