Bawół - Horoskop Chiński

Praktyczny, szczery, otwarty. Zawsze znajdzie pracę. Nie musi troszczyć się o byt materialny. Często nie wie do czego dąży. Szczerze wypowiadający swe poglądy. Nie liczy się zbytnio ze zdaniem innych. Lubi zajmować stanowiska kierownicze. Spokojny, zrównoważony, nieco powolny, ale dokładny w działaniu. Budzi ogólny szacunek i uznanie. Lubi wszystko co umiarkowane, ułożone i sprawdzone. Nieco konserwatywny, lubi dom i życie rodzinne.

Kobieta

Domatorka, dobra gospodyni. Dobra matka, wierna w miłości, prosta i szczera. Kobiety urodzone pod tym znakiem są wspaniałymi „żonami domowymi”, obdarzonymi umiejętnościami kulinarnymi i chęcią gotowania, pieczenia, sprzątania, dokonywania zakupów bez narzekania na pracę zawodową, w której zwykle nieźle zarabiają..

Mężczyzna

Domator, nie lubi podróżować. Pracowity i wytrwały. Stały i spokojny. Szczery, dotrzymujący obietnicy. Odpowiedzialny. Trudno nim kierować. Czasem wpada w gniew i bywa niebezpieczny.

Bawół – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Kto urodził się w roku Bawoła, ten ma spokojną i serdeczną naturę. Podchodzi ze spokojem do zmiennych okoliczności życia i nie martwi się niczym na zapas. Bawół wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę, jest pracowity i uczynny. Te cechy charakteru sprawiają, że jego ambitne plany zwykle wieńczy sukces. Bawół jest niezwykle wytrwały i stara się, aby efekty wszystkich jego działań były trwałe. Nie zależy mu na prowadzeniu, nie pragnie zaszczytów, choć ceni sobie pieniądze i wygody, jakie może za nie kupić. Jest spokojny i cierpliwy, nieśmiały i powolny, precyzyjny i metodyczny, zrównoważony i unikający rozgłosu. Ma dar zyskiwania sobie zaufania innych, co jest podstawą jego sukcesów. Bawół ma skłonności kontemplacyjne, dlatego tak często woli być sam. Może dążyć do osiągnięcia ideału za cenę fanatyzmu. Często jest bigotem, czasem szowinistą. Pomimo spokojnego wyglądu Bawół jest w rzeczywistości naturą choleryczną i gwałtowną. Jego zamknięcie się w sobie pęka w chwilach potrzeby i wtedy Bawół staje się przekonywająco wymowny, a nawet może wpaść w przerażającą otoczenie furię. Najlepiej nie stawać mu na drodze bo może być niebezpieczny. Jest przy tym uparty i nie znosi by go odwodzono od tego co zamierzył. Kiedy jest przywódcą – nic i nikt go nie powstrzyma. Bawół jest konserwatystą i z trudem toleruje nowoczesność.

Bawół umie i chce wydajnie pracować i zwykle potrafi utrzymać w dobrobycie swych najbliższych. W domu jest wspaniały, pod warunkiem, że robi to co chce. Sukcesy odniesie w każdym zawodzie, predysponowany jest jednak szczególnie do rolnictwa i chirurgii. Powinien unikać pracy wymagającej kontaktów z ludźmi oraz zawodów wymagających podróżowania – podróże zakłócają wewnętrzna równowagę Bawoła i są szkodliwe dla jego zdrowia. Trafnie ocenia ryzyko, jakie musi ponieść i zwykle zdobywa w życiu dobre stanowisko i pokaźny majątek. Jego kariera nie jest błyskotliwa czy pełna niezwykłych zwrotów akcji, bo Bawół nigdy nie ryzykuje bez potrzeby.

Staje się w życiu mistrzem kalkulacji i ostrożności, zawsze jest dobrze ubezpieczony na wypadek niepowodzenia. Nie pracuje jednak tylko dla pieniędzy. Ma swoje ideały i chętnie pomaga innym ludziom. Potrafi zrozumieć i zaakceptować czyjś punkt widzenia. Nie spiera się z szefem i nie krytykuje osób, które są ponad nim w hierarchii. Chętnie dyskutuje i zasięga porady, choć najważniejsze decyzje podejmuje zawsze sam. Nie lubi być poganiany i pospieszany. Uważa, że zawsze można znaleźć czas na chwilę medytacji i zastanowienia. Od podjętej decyzji trudno go odwieść, tym bardziej, że Bawół szybko rozpoznaje intrygi i podstępy. Choć Bawół jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i nie potrafi się długo gniewać, to wobec swoich prawdziwych wrogów może być wyrachowany, a nawet okrutny. Bawoły nie lubią żartów na swój temat i są bardzo skrupulatne w liczeniu pieniędzy.

Kobieta – Bawół kocha dom, jest wspaniałą żoną i gospodynią. To ona jest głową domu, nie małżonek. Bawół rzadko jest rozumiany przez najbliższych. Bardzo to przeżywa, ponieważ chociaż uparty i dogmatyczny, bardzo kocha rodzinę i dumny jest ze swych dzieci. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, jest stanowczy i surowy. Jego słowo jest dla rodziny prawem. Ale za to gotów jest dla niej na wielkie poświęcenia.

Bawół w miłości

W miłości Bawół szuka przede wszystkim zrozumienia i bezpieczeństwa. Nie lubi mówić o swoich uczuciach, a jego skromność często zmienia się w kompleksy. Łatwo go przypadkowo zranić i zniechęcić. Kto jednak zdobędzie miłość Bawoła, ten może liczyć na bardzo szczęśliwe życie rodzinne. Bawół troskliwie opiekuje się swoimi bliskimi i dalekimi krewnymi, nie szczędzi też środków aby w razie potrzeby pomóc swoim przyjaciołom. Bawół w miłości może być czuły, oddany, ale nigdy romantyczny. Obce mu są uniesienia miłosne i pasje zazdrości. Może dlatego jest zwykle rozczarowany miłością i nie znajduje pełnego szczęścia w małżeństwie? Bawół nie jest zazdrosny o partnera. Jest zazdrosny o swoje naruszone prawa, wierność do takich praw zalicza. Sam bywa wierny, ale bez przesady – do własnej wierności nie przywiązuje dużej wagi.

Bawół urodzony w zimie będzie szczęśliwszy niż Bawół urodzony w lecie, którego los skazuje na pracę, pracę i jeszcze raz pracę. Woły są na ogół dobrego zdrowia i nie muszą przesadnie dbać o kondycję. Jednak z wiekiem mogą przybierać na wadze. Odpowiednie są dla nich wszystkie rodzaje sportu, które wymagają przebywania na świeżym powietrzu.

Zalety i wady bawoła

Zaletami urodzonych w latach Bawoła jest cierpliwość i ostrożność, a także wierność i poczucie wspólnoty z innymi ludźmi.

Wadą bywa niezwykle silny upór i obawa przed podejmowaniem ryzyka.