Warsztaty wyjazdowe Glastonbury

Przeżyj wspaniałe warsztaty wyjazdowe do magicznego Glastonbury. To mekka dla ludzi interesujących się magią, to pielgrzymka i święta ścieżka do wtajemniczenia. To brama do magicznych i duchowych aspektów życia oraz żywy symbol starożytnych wierzeń. Właśnie w tym miejscu znajduje się pod cienką zasłoną/mgłą/mistyczna wyspa Avallon, miejsce pełne magii i wiecznej mądrości. Królestwo poza królestwem śmiertelników.

W trakcie naszego pobytu to właśnie w tym miejscu będziemy doświadczać transformacji, duchowej przemiany oraz fizycznego odrodzenia.

Harmonogram Warsztatów wyjazdowych do Glastonbury:


Dzień pierwszy:


1. Zwiedzanie Ogrodu otaczającego Chalice well.

Ogród wciąga nas do swojego piękna. Zaprasza do wędrowania tajemniczymi alejkami. Chalice well, to miejsce kontaktu ze swoją podświadomością, wewnętrzną kreatywnością. Miejsce wglądu do innych światów. Miejsce uzdrawiających i transformujących procesów. Ogród i źródła w nim znajdujące się, wywołuje efekt, nakładania się współczesnego świata z pradawnym. To właśnie w nim znajdują się wrota do ukrytych światów.


2. Chalice well i Baseny.


U stóp Glastonbury Tor znajduje się stara studnia, w której wody tryskającego źródła wydają odgłos przypominający bicie ludzkiego serca. Najczęściej określana jest jako Studnia Kielicha, ponieważ jak głosi tradycja, właśnie w niej został ukryty Święty Graal. Piękne wieko studni symbolizuje dwa elementy ognia i wody, do tych elementów dołącza ziemski – rośliny porastają brzegi studni. Źródło od wielu lat jest Święte. Łączenie ognia z wodą przywołuje symbolikę Bogiń Matek.

Basen pełen czerwonej wody, to słynne miejsce wielu pielgrzymek królów i królowych. Przybywali tu po uzdrowienie. Woda z tego źródła słynie z leczniczych właściwości. Pojawiają się symbole świętego Grala, dwa okręgi splatające się, połączone wspólną płaszczyzną. To harmonizacja, połączenie idealne, dopełnienie się i pełnia przeciwstawnych elementów, nie mogących istnieć bez siebie. Okręgi symbolizują połączenie tego co męskie z tym co żeńskie. Nieba z ziemią, materii z duchem. Połączenie, przenikanie się, tarcie. Tutaj oba bieguny się dopełniają. Dualizm znika, pozostaje jedność. Picie wody ze źródła świętej Brygidy daje silne odczucia seksualne, zmysłowe. U kobiet daje uczucie pełni kobiecości, otulenia miękką energią, wszystko wydaje się emanować żeńską energią. U mężczyzn wywołuje odczucia, iż wszystko emanuje męską energią. W zaciszu tego miejsca wszystko znów jest spójne i niepodzielne. Wszystko wraca do pełnej równowagi. To co wyklęte zostaje przywrócone i uzdrowione.


3. Tor

Najwcześniejsza wiedza na temat Tora pochodzi z legend. W czasach prehistorycznych szczyt wyspy był uważany za dom Pana świata duchów. Jest to miejsce najbardziej utożsamiane z Avalonem. Pradawną krainą w której mieszkały kapłanki. Wyznawczynie Bogini. Miejsce magiczne i tajemne. Osnute mgłami, gdzie docierać mogli tylko wybrani. Tor jest symbolem połączenia nieba i ziemi. Podobno na szczycie wzgórza znajdowała się okrągła świątynia, kamienny krąg, taki jak w Stonehenge. Pozostałości kamieni znajdują się dziś u podnóża góry.Dzień drugi:


1. Opactwo Glastonbury Abbey

W centrum miasta Glastonbury stoją ruiny starego opactwa, niegdyś największego klasztoru średniowiecznej Europy. Mówi się że Józef z Arymatei przybył do Wielkiej Brytanii, i założył pierwszy kościół w Anglii właśnie tutaj. Józef wbił swoją cierniową laskę w ziemię, po czym zakorzeniła się i rozkwitła. Zakwita ona co rok w okresie Bożego Narodzenia. W tym również miejscu po wielkim pożarze dokonano dramatycznego odkrycia dwóch starożytnych dębowych trumien zakopanych szesnaście stóp pod ziemią. Spoczywały w nich kości mężczyzny i kobiety o nienaruszonych „złotych włosach”. Obok grobu leżał ołowiany krzyż z napisem: „ Tu leży pochowany sławny król Artur na wyspie Avalon i jego królowa Ginewra”


2. Jaskinia Wookey Hole

Wookey Hole to niezwykle malownicza jaskinia w zachodniej Anglii, położona na terenie wioski o takiej samej nazwie. W rzeczywistości jest to podziemny fragment koryta rzeki Axe, wyrzeźbiony w wapiennych skałach okolicy. Wewnątrz groty znajduje się niezwykłe podziemne jezioro. Jaskinia stanowi ogromną atrakcję turystyczną nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także dlatego, że jest uznawana za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Wielkiej Brytanii. W jej wnętrzu znajduje się m.in. słynna kamienna postać zwana Czarownica z Wookey, która rzekomo niszczyła plony okolicznych rolników oraz rzucała uroki, aż rozgniewany opat z pobliskiego Glastonbury zamienił ją w kamień. W 1912 roku w jaskini odkryto pochodzący z czasów rzymskich szkielet człowieka z nożem ofiarnym, sztyletem i tajemniczą kamienną kulą nazwana później kulą czarownicy. Tuż obok znajdowały się szkielety dwóch kóz, przed śmiercią przywiązanych do słupa. Jaskinia wykorzystywana była jako miejsce akcji wielu produkcji filmowych takich jak Doctor Who, Zemsta Cybermenów, Robin z Sherwood.


Dzień trzeci:


1. Zamek Tintagel

Ruiny zamku Tintagel stoją na smaganych wiatrem klifach w północnej Kornwalii z niesamowitym widokiem na Ocean Atlantycki. Ten wspaniały zamek był miejscem narodzin legendarnego króla Artura. Ten średniowieczny relikt znajduje się na malutkim półwyspie Tintagel, na malutkiej wysepce, na końcu wioski o tej samej nazwie

Według legend zamek należał do króla Gorloisa i urodził się w nim król Artur. Młody Artur wychowywał się wraz z Sir Kay w Tintagel pod okiem czarnoksiężnika Merlina. W zamku tym nauczył się podstawowych zasad rycerstwa. Merlin nauczył młodego Artura jak korzystać z posiadanej wiedzy, oraz jak rządzić mądrze i sprawiedliwie. Artur wraz z Kejem nauczyli się władać bronią i jeździć konno w okolicach Tintagel. Książe w okresie dzieciństwa doznał wizji zamku pięknego i potężnego. Zamkiem tym był Camelot – miał on powstać na wzór zamku Tintagel.


2. Jaskinia Merlina.

s.

W okolicy Tintagel zwiedzimy również Jaskinię Merlina, gdzie znajdziemy brodatą twarz czarodzieja wyrzeźbioną w kamieniu, a także wysoką na osiem stóp rzeźbę z brązu – Gallosa, która przedstawia upiornego mężczyznę w koronie, trzymającego miecz. Legendy mówią iż jaskinia ta była miejscem tajemniczych obrzędów słynnego maga.


3. Muzeum Czarownic i Magi

Wkraczamy do świata tajemnic. Ilość zgromadzonych eksponatów w muzeum jest imponująca. Każda sala poświęcona jest innej epoce, innej dziedzinie czarnoksięstwa. Rozpoczynamy fascynującą podróż, od zamierzchłych czasów neolitu, do nowożytnych zakonów magicznych. Odbędziemy podróż w czasie, oglądając przedmioty którymi posługiwali się druidzi. W trakcie zwiedzania dotrzemy do czasów nowożytnych, kiedy nauki tajemne odradzały się, a różne stowarzyszenia okultystyczne rosły w siłę wychodząc z podziemia. Poznamy rozmaite tradycje neopogańskie, satanistyczne, kabalistyczne a nawet nowoczesną magię chaosu. W tym miejscu współczesne wiedźmy inkantują zaklęcia, i podniesionym głosem wypowiadają niezrozumiałe dla niewtajemniczonych formułki.


Koszty warsztatu:

Koszt warsztatu wynosi: 3.200 zł. (w cenie autokar na miejscu w UK)
Do ceny warsztatu należy doliczyć:
Nocleg: 850 zł. od 24.04.2024r. do 28.04.2024r. (w cenę wliczone śniadania od 25.04.2024r. do 27.04.2024r.)
Bilety wstępu: 500 zł.
Bilet lotniczy ok. 800 zł. w obie strony Kraków Balice – Bristol.
Cena obiadu na mieście to około 75 zł./ osobę.


Informacje dotyczące zakupu warsztatów:

Aby wziąć udział w warsztatach należy wpłacić zadatek w wysokości 1000 zł na konto:


Irys Sp. z o. o. 
Ul. Krakowska 26
32-080 Zabierzów

Nr. Konta 
59105014451000009030540000
Dla przelewów z zagranicy: 
IBAN PL​59105014451000009030540000
BIC (dawny Swift) INGBPLPW 

Adres banku: 
ING Bank Śląski 
Ul. Sokolska 32, 
40-086 Katowice

Przelew należy zrobić z dopiskiem: imię i nazwisko oraz tytuł warsztatów i ich data. Następnie, do trzech dni wyślij nam na adres:  warsztaty@karinaabraham.pl 
potwierdzenie przelewu, jest to warunek konieczny, aby wziąć udział w warsztatach. Reszta należności będzie pobierana na miejscu.
Mamy nadzieję do zobaczenia 🙂