Drzewo Oliwne

23.10 – zrównanie jesienne

Zgodnie z horoskopem celtyckim uroda Oliwki przebiega na granicy z brzydotą. Na ogół niewysoka, lecz pełna wdzięku. Ma duże wyczucie sytuacji, co pozwala jej zachować niezbędne nieraz opanowanie, aby spokojnie i śmiało przeciwstawiać się wszelkim burzom.

Jest dyskretna, życzliwa ludziom, ale niektórych zraża do siebie nadmiarem powagi. Z natury pogodna, w obcowaniu z lud ź mi prosta i szczera.

Z reguły zrównoważona i spokojna, pozbawiona agresywności, niechętna do komplikowania sobie życia, jakkolwiek ma własne spojrzenie na nie i jego problemy. Uważnie wsłuchuje się w zdanie innych i zapoznaje z odmiennymi od swoich poglądami, ale raczej nie wtrąca się do cudzych spraw.

Drzewo oliwne

Jest na tyle subtelna, że łatwo postawić jej zarzut obojętności, chociaż wcale taka nie jest. Wręcz przeciwnie, w razie konieczności każdy może się do niej zwrócić o pomoc.

W żadnej sytuacji nie przestaje się uśmiechać, co niewątpliwie jest wynikiem umiejętności panowania nad sobą, ale przede wszystkim wypływa z przekonania, iż szarpanie sobie nerwów jest zajęciem bezsensownym. Ma dar przenoszenia swego stanu spokoju i beztroski na otoczenie.

Jakkolwiek Oliwka jest dobra i serdeczna, to na szczęście zdrowy rozsądek chroni ją przed wykorzystywaniem jej dobroci przez otoczenie. Wyróżnia ją wrodzone poczucie sprawiedliwości. Jest wyrozumiała, umie wczuć się w sytuację innych ludzi, zachowując bezstronność. Te zalety powodują, że jest lubiana i ceniona, chociaż sama o to nie zabiega. W towarzystwie jest powściągliwa.

W miłości stara się nie być zazdrosna, szanuje niezależność partnera, nawet, jeśli z tego powodu cierpi w milczeniu. Czasami decyduje się na daleko idące ustępstwa, aż do wyrzeczenia się miłości własnej. Nie świadczy to bynajmniej o jej słabości i pokorze. Po prostu najważniejszą rzeczą jest dla niej spokój.

Wyróżnia się dużą inteligencją, wiele czasu poświęca na rozmyślania, lubi czytać, uczyć się i poszerzać horyzonty.

Nie starając się o to, zawsze skupia na sobie uwagę, a czasem staje się wręcz imponująca. Należy do osób przynoszących otoczeniu spokój i szczęście, pozostawiających po sobie wdzięczną pamięć.

Często dokucza jej reumatyzm, toteż kocha słońce i cierpi, gdy go brak.

Ogólne cechy urodzonych pod znakiem Oliwki: stałość poglądów, umysł analityczny, zdolność do dedukcji i refleksji.

Pod tym znakiem urodził się Oktawian August (63 p.n.e.-14 n.e.).